Targi Subcontracting 2017 – przemysł szyty na miarę

ITM
Reklama
Reklama

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku w pawilonie 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 6. edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Targi te są wyjątkowym w Polsce wydarzeniem dla przemysłu, licznie odwiedzanym przez przedstawicieli zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy. Do grona wystawców należą firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi są producenci poszukujący nowych dostawców.

Poddostawcy prezentujący się na targach Subcontracting to zakłady posiadające wolne moce produkcyjne, dysponujące odpowiednimi technologiami i ukierunkowane zarówno na krajową, jak
i międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. W ofercie wystawców przeważają usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali.

Reklama

Synergia wydarzeń
Subcontracting to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbywają się razem z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, targami 3D Solutions oraz Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog. Targowy kwartet tworzy profesjonalną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej i stwarza możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Wydarzenia te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej przez wystawców oferty oraz towarzyszącemu im programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono specjalistów. W roku ubiegłym liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17 500 profesjonalistów.

Reklama

Przemysłowe Biuro Matrymonialne
W celu ułatwienia wystawcom i zwiedzającym nawiązania współpracy na międzynarodowej arenie,
w trakcie trwania targów organizowane są spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings. Przeszukanie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać.

Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, skonkretyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego
i trzeciego dnia trwania targów, czyli 7 i 8 czerwca 2017 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, efektywna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. W ubiegłorocznej edycji targów w 270 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 83 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców. Oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Byli wśród nich reprezentanci m.in.: C. Tech Francja, Faurecia Automotive Polska, Fibar Group, MAN Diesel & Turbo Poland, Michelin Polska, Ruukki Polska, SECO/WARWICK Services, Solaris Bus & Coach, UTC Aerospace Systems czy Volkswagen Poznań.

Klaster Obróbki Metali
Po udanym ubiegłorocznym debiucie, Klaster Obróbki Metalu – Krajowy Klaster Kluczowy został partnerem merytorycznym bieżącej edycji Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

– Z tej okazji przygotowujemy speaker’s corner poświęcony działaniom i procesom związanym
z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali. – Klastrowicze będą także mogli wziąć udział w spotkaniach B2B z polskimi i zagranicznymi kooperantami.

Wśród członków klastra są krajowi i światowi liderzy produkcji maszyn i urządzeń o wysokim innowacyjnym potencjale rozwojowym. Dzięki połączeniu sił targi Subcontracting mają szansę znacząco się rozwinąć i stać się rozpoznawalnym wydarzeniem dla branży poddostawczej na arenie międzynarodowej.

Zadowoleni uczestnicy wracają
Targi Subcontracting przyciągają liderów branży, wydarzenie z roku na rok rośnie w siłę i jest coraz bardziej znaczącą marką wśród przedsięwzięć targowych. O tym, że warto się tu pojawić, wiedzą uczestnicy z poprzednich edycji:
– To nasz debiut na targach Subcontracting w Poznaniu. Jesteśmy zadowoleni z udziału w imprezie, frekwencji i potencjalnych klientów. Mamy rozmówców nie tylko z Polski, ale także z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Litwy i Białorusi – mówi Janusz Poulakowski, Dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali w Białymstoku.

– Można tu porozmawiać z wieloma dostawcami, nie trzeba w tym celu jeździć po całym kraju czy Europie – podsumowuje Dariusz Rapeła, specjalista ds. zakupów Solaris Bus & Coach SA.

– Na targach mamy możliwość poznania najnowszych trendów i szerokiego wachlarza usług, które oferują poszczególni dostawcy. To z kolei ułatwia nam dobór rozwiązań, które pozwolą na oszczędności w dorabianiu części mechanicznych. – dodaje Ariel Grabarski, specjalista z działu utrzymania ruchu, Warsztat Centralny Volkswagen Poznań.

Źródło: ITM Polska

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama