Targi TIMTOS Online już w marcu

TAITRA
7.2.2021
Reklama
Reklama

Blisko tysiąc wystawców z całego świata z branży obrabiarkowej weźmie udział w targach TIMTOS Online, które odbędą się w dniach 15-20 marca 2021. I choć pierwotnie targi miały mieć charakter wirtualno-fizyczny, to jednak obostrzenia związane z pandemią Covid-19 sprawiły, że jej część w tradycyjnej postaci organizatorzy postanowili przenieść na późniejszy termin.

Targi Taipei International Machine Tool Show (TIMTOS), organizowane przez TAITRA (Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego) oraz TAMI (Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego), to od lat jedna z najważniejszych wystaw w branży obrabiarkowej, podczas której co dwa lata swoje produkty i rozwiązania prezentują najwięksi producenci maszyn obróbczych z całego świata. Nie inaczej ma być i w tym roku. Choć początkowo organizatorzy planowali przeprowadzenie 28. edycji targów w formie hybrydowej, łącząc wirtualną i fizyczną obecność wystawców, to jednak ostatecznie zostaną one rozdzielone – już w marcu odbędą się targi online, zaś w późniejszym terminie przeprowadzona zostanie wystawa w tradycyjnej formule.

hala wystawiennicza na targach przemysłowych
Targi TIMTOS to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń w branży obrabiarkowej
źródło: TAITRA 
Reklama

TIMTOS 2021 Online

Wirtualna wystawa TIMTOS 2021 Online odbędzie się w dniach 15-20 marca br. i będzie świetną okazją do zapoznania się z najnowszymi produktami, usługami, a także trendami w branży obrabiarek. A wszystko dzięki najnowocześniejszej technologii, która umożliwi nawiązanie kontaktu pomiędzy wystawcami a odwiedzającymi nawet z drugiego końca świata. Z ofertą wszystkich wystawców będzie można zapoznać się poprzez nową internetową, interaktywną platformę wystawienniczą (online.timtos.com.tw), która do prezentacji najnowszych produktów wykorzystuje m.in. takie rozwiązania jak obraz 3D czy wirtualną rzeczywistość. Co ważne, tą drogą z produktami i innymi rozwiązaniami wystawców będzie można zapoznać się aż do połowy kwietnia.

wizualizacja targów TIMTOS
Dzięki specjalnej interaktywnej platformie będzie można z bliska zapoznać się z ofertą wszystkich wystawców targów TIMTOS 2021 Online
źródło: TAITRA

Podczas pięciu dni targowych planowane są także liczne wideokonferencje zakupowe, wirtualne fora branżowe, różne wydarzenia transmitowane na żywo oraz inne spotkania online. Ciekawym rozwiązaniem będzie także możliwość odbycia wirtualnej wycieczki po wybranych przez zwiedzającego zakładach produkcyjnych różnych wystawców.

W wystawie TIMTOS 2021 Online weźmie udział blisko 1000 wystawców z całego świata, którzy zaprezentują swoje najnowsze maszyny i inne produkty. Tak liczny udział to zasługa zakrojonej na szeroką skalę akcji promującej targi – organizatorzy już od zeszłego roku promowali nową formułę targów poprzez liczne seminaria, warsztaty oraz filmy instruktażowe.

Reklama

TIMTOS 2021 w formie tradycyjnej

Skuteczne działania władz Tajwanu sprawiły, że kraj ten był jednym z nielicznych, który bardzo dobrze poradził sobie z pandemią – zarówno jeśli chodzi o nierozprzestrzenianie się choroby, jak i o rozwój przemysłu produkcyjnego. Przewodniczący TAITRA James Huang podczas konferencji zapowiadającej targi podkreślał aktywną politykę państwa wspierającą rozwój własnych technologii produkcyjnych, inwestowanie w inteligentne rozwiązania oraz promowanie młodych talentów, co przełożyło się na rosnącą na przestrzeni lat siłę gospodarki i przemysłu Tajwanu.

James Huang, przewodniczący TAITRA,
James Huang, przewodniczący TAITRA, podczas konferencji zapowiadającej tegoroczną edycję targów TIMTOS
źródło: TAITRA

Wspomniana skuteczność w walce z pandemią na Tajwanie sprawiła, że organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie targów TIMTOS w tradycyjnej formie, a z drugiej zachęcała wiodących producentów z kraju i zagranicy do udziału w nich. Łącznie w trzech halach wystawowych miało być otwartych prawie 6000 stoisk, na których swoje oferty miały zaprezentować m.in. tacy krajowi producenci jak Tongtai, Takizawa, Yeong Chin, Habor, Hiwin, Kao Ming, Ching Hung, Victor Taichung, YCM czy Fair Friend.

Jednak niemal w ostatniej chwili Tajwańskie Centrum Kontroli Chorób zaleciło przełożenie dużych wydarzeń masowych w przypadku braku możliwości zapewnienia dystansu społecznego dla wszystkich uczestników. Dlatego też, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo wystawców i odwiedzających oraz wytyczne tajwańskiego rządu, organizatorzy podjęli decyzję, że targi TIMTOS 2021 w tradycyjnej, tzn. fizycznej formule zostają odroczone.

targi TIMTOS 2019
Organizatorzy zapewniają, że targi TIMTOS w tradycyjnej formule odbędą się w tym roku w późniejszym terminie
źródło: TAITRA

Nowy termin Międzynarodowego Salonu Obrabiarek TIMTOS 2021 w tradycyjnej formie ma zostać ogłoszony niebawem.

Dodatkowe informacje: Taiwan Trade Center Warsaw
warsaw@taitra.org.tw,
www.taitra.org.tw

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama