Targi Toolex po raz drugi w Katowicach

Targi Toolex 2023 po raz drugi w Katowicach Raven Media

Kolejna, 15. edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex odbędzie się w dniach 3–5 października br., po raz drugi w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wystawcy zaprezentują swoje rozwiązania w obszarze obróbki, automatyzacji i robotyzacji oraz innowacyjnych narzędzi.

Targi Toolex to 3 dni spotkań i dyskusji poświęcone przyszłości polskiego przemysłu. To także nowości rynkowe, liderzy w produkcji maszyn i narzędzi, urządzenia w ruchu, praktyczna wiedza bezpośrednio od ekspertów i odpowiedzi na pytania, które aktualnie zadaje sobie branża. 

Targi Toolex to znakomita okazja do wartościowych spotkań i merytorycznych rozmów pomiędzy projektantami i producentami maszyn do obróbki oraz narzędzi skrawających, specjalistami z branży robotyzacji i automatyzacji czy przedstawicielami producentów oprogramowań dla branży inżynierskiej. Nasi goście mają możliwość obserwacji w ruchu maszyn i urządzeń czołowych producentów, a ponadto mogą dołączyć do dyskusji o przyszłości polskiego przemysłu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy poszukują innowacji i efektywnych rozwiązań na miarę przemysłu 4.0 – zapewnia Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje, dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej, przekazywane przez ekspertów zajmujących się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn i urządzeń do obróbki, narzędzi czy branży współpracujących z metalową na co dzień. Będzie to także okazja do poznania zmian w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz porozmawiania o szansach i wyzwaniach, które czekają branżę w nadchodzącym czasie.

Następna odsłona Targów Toolex to znakomita okazja, do pokazania, że Grupa PTWP stawia przed sobą coraz wyższe wyzwania. Nowa lokalizacja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dała wydarzeniu nową, lepszą jakość i motywację do jego dalszego rozwoju – mówi Agnieszka Miklas. 

15. edycji targów Toolex towarzyszyć będzie konferencja Nowy Przemysł 4.0 podczas której kadra zarządzająca przedsiębiorstwami przemysłowymi i produkcyjnymi, dyrektorzy produkcji, managerowie wszelkich specjalizacji w fabrykach, a także dostawcy technologii dla przemysłu 4.0 będą rozmawiać o przyszłości polskiej gospodarki. Głównymi tematami będą przełomowe technologie w nowoczesnej produkcji, najciekawsze koncepcje i rozwiązania w fabrykach przyszłości, roboty i sztuczna inteligencja w zakładach, a pod lupę weźmiemy case studies z Polski, Europy i świata przyglądając się wdrożeniom w praktyce.

Uwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie The Best of Industry 4.0 w kategorii „zakład produkcyjny” oraz „technologia”. Jury składające się z przedstawicieli najnowocześniejszych firm europejskiego i polskiego przemysłu, wiodących dostawców i wdrożeniowców, praktyków, naukowych i ekspertów w dziedzinie przemysłu 4.0 wybierze najlepsze obiekty przemysłowe w których skutecznie wprowadzono rozwiązania przemysłu 4.0, a także technologie, które swoją wyjątkowością i innowacyjnością wyprzedzają konkurencję. 

14. edycja wydarzenia zgromadziła ponad 5800 uczestników, a podczas targów swoją ofertę zaprezentowało blisko 150. wystawców. Trzem dniom rozważań nad polskim przemysłem towarzyszyły dodatkowe wydarzenia – konferencja Nowy Przemysł 4.0, konferencja Tech and Job, Targi OILexpo, Środowiskowe Seminarium Tribologów oraz konkurs The Best of Industry 4.0. W 15. sesjach udział wzięło 80 ekspertów, w tym liderzy rynku, zajmujący się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn do obróbki czy narzędzi skrawających, prezesi i kierownicy firm, operatorzy CNC, programiści, kontrolerzy jakości i technicy utrzymania ruchu.

Katowice na kilka dni stały się prawdziwą stolicą przemysłu. Targi, konferencje Nowy Przemysł 4.0 oraz Tech and Job, seminaria, warsztaty, rozmowy i konkurs The Best of Industry 4.0, a wszystko to w nowej lokalizacji, czyli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W gronie specjalistów, przedstawicieli branży i wybitnych naukowców, dyskutowaliśmy o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach polskiego przemysłu. Przed nami kolejna edycja wydarzenia, a Katowice ponownie staną się centrum przemysłowych eventów – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki odbędą się 3-5 października 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie www.toolex.pl. 

Wydarzenie organizowane jest przez Grupę PTWP, organizatora wydarzeń takich jak Europejski Kongres Gospodarczy i Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING oraz wydawcy Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu WNP.pl. 

Źródło: PTWP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę