Technika oświetleniowa z MerXu – oprawy, czujniki, sterowniki i zasilacze

Technika oświetleniowa z MerXu. Oprawy, czujniki, sterowniki MerXu.com

Technika oświetleniowa to szerokie pojęcie, które obejmuje wszelkie urządzenia, osprzęt, oprzewodowanie i inne dodatkowe produkty bezpośrednio lub pośrednio związane z oświetleniem. Na platformie MerXu zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne komponenty – od opraw, poprzez różnego rodzaju czujniki, sterowniki, po startery, transformatory i zasilacze.

Oprawy wewnętrzne dostępne na MerXu

Dzisiejszą technologię oświetleniową zdominowały źródła LED, które stanowią doskonałe rozwiązanie, głównie z uwagi na niewielki pobór moc elektrycznej, a co za tym idzie – niskie koszty eksploatacyjne. 

Oświetlenie LED stanowi więc główne źródło światła w oprawach sufitowych, ale także w uzupełniającym, np. kinkietach, lampach biurkowych czy stołowych oraz w oświetleniu meblowym. Mimo zdecydowanej przewagi LED, na MerXu kupisz również oprawy przystosowane do montażu tradycyjnych żarówek (zwanych obecnie specjalnego przeznaczenia) oraz żarówek energooszczędnych.

Poza oprawami do użytku domowego czy w budynkach użyteczności publicznej, MerXu oferuje także szeroki wybór oświetlenia przemysłowego, warsztatowego czy modułów oświetlenia awaryjnego.

strona internetowa MerXu.com

Oprawy do zastosowań zewnętrznych

Wśród opraw do zastosowań zewnętrznych, dużą grupę stanowią oprawy ogrodowe i parkowe, które nie tylko podkreślają piękno roślinności, ale również dobrze oświetlają teren przyczyniając się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa posesji czy publicznych terenów zielonych.

Poza oprawami stojącymi, klienci platformy MerXu mają do wyboru szeroki asortyment oświetlenia zewnętrznego przeznaczonego do montażu ściennego oraz sufitowego do instalacji pod zadaszeniem tarasów, altan czy na podbitce dachowej.

Kolejną grupę oświetlenie zewnętrznego stanowią oprawy gruntowe, stanowiące jedną płaszczyznę z podłożem. Na podjazdach, oraz w miejscach, gdzie możliwe jest poruszanie się samochodami, doskonale sprawdzą się oprawy najazdowe, o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej.

Osobną kategorią, w której klienci MerXu znajdą duży wybór produktów są oprawy do oświetlenia placu budowy. Na platformie dostępne są zarówno duże lampy LED instalowane do ścian budynków, jak i reflektory przenośne do rozstawienia na podłożu, a także lampy przenośne na wysokich stojakach. 

Czujniki ruchu i obecności w technice oświetleniowej

W technice oświetleniowej wykorzystywane są szeroko różnego rodzaju czujniki, spośród których największą popularnością cieszą się dostępne również na MerXu czujniki zmierzchowe, ruchu oraz obecności. Czujniki zmierzchowe reagują na zmianę natężenia naturalnego światła powodują załączenie zsynchronizowanego z nimi oświetlenia po zapadnięciu zmroku oraz wyłączanie go, kiedy na zewnątrz jest już jasno. Doskonale nadają się dla stałego oświetlenia ulicznego i parkowego, ale również w zastosowaniach domowych, do podświetlenia budynków, ścieżek ogrodowych, czy zieleni.

Czujniki ruchu, z kolei, reagują na ruch w polu ich „widzenia”. Detekcja ruchu uruchamia załączenie oświetlenia, dlatego czujniki ruchu stosowane są do zwiększenia bezpieczeństwa na różnego rodzaju terenach nadzorowanych, a także do oświetlenia ciągów komunikacyjnych. Z kolei czujniki obecności działają odwrotnie i nie pozwalają na wyłączenie oświetlenia, dopóki w danym pomieszczeniu przebywają ludzie. Świetnie sprawdzają się na klatkach schodowych, w ciemnych korytarzach czy w łazienkach w obiektach użyteczności publicznej.

Jak sterować oświetleniem z MerXu?

Sterowanie oświetleniem można realizować na wiele sposobów – dopasowując istniejącą, „nieinteligentną” instalację elektryczną w ograniczonym zakresie, bez ingerencji w strukturę budynku i uciążliwych remontów, lub przechodząc na całkowitą automatyzację.

W zależności od potrzeb klienta, MerXu oferuje zarówno typowe ściemniacze, moduły instalowane w puszkach łączników sterowane np. pilotem, jak i rozmaite systemy typu „smart”, które pozwalają na zaprogramowanie od kilku do kilkunastu ustawień, a także automatyczne ich załączanie oraz zdalne sterowanie oświetleniem za pomocą pilota czy smartfona.

Zasilacze i transformatory w technice oświetleniowej

Zasilacze i transformatory to elementy, które stosowane są w technice oświetleniowej do zmiany napięcia wyjściowego w stosunku do napięcia podanego na wejście. Transformatory stosowane są tam, gdzie źródła światła wymagają napięcia przemiennego o mniejszej wartości niż dostępna w gniazdku elektrycznym, np. przy halogenach.

Z kolei zasilacze nie tylko transformują napięcie na niższe, ale również zmieniają jego charakterystykę z przemiennego na stałą.

Wymienione w artykule produkty można obecnie kupić na platformie MerXu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obowiązują aktualnie promocje „Darmowa dostawa”, „Bonus retrospektywny”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę promocji.

Artykuł sponsorowany (MerXu)

merXu Sp. z o.o.

merXu Sp. z o.o.

merXu to internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B – zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe.

Profil Firmy

merXu Sp. z o.o.