Technologia ABB pomaga tworzyć historię w Alpach Szwajcarskich

ABB
Reklama
Reklama

W momencie, gdy Szwajcaria uruchamia najdłuższy tunel kolejowy świata – wiodący przez Alpy Gotthard-Basistunnel o długości 57 km – ABB otwiera specjalny pawilon w Rynaecht, w północnym wejściu do tunelu. Ponadto firma wyposażyła 50-Hz system zasilania infrastruktury tunelu w główne urządzenia elektryczne, zapewniła także zasilanie i systemy sterowania na potrzeby systemu wentylacyjnego.

W pawilonach prezentowany jest również wkład ABB w tworzenie infrastruktury tunelów kolejowych Szwajcarii na przestrzeni ponad 100 lat, jak również historia długiej współpracy firmy z SBB (Szwajcarskimi Kolejami Federalnymi). BBC, czyli szwajcarska poprzedniczka ABB, zelektryfikowała pierwszy tunel kolejowy Świętego Gotarda, ukończony w 1882 roku, jak również – na początku XX wieku – tunel Loetschberg i tunel pod przełęczą Simplon.

Reklama

Tuż po otwarciu pawilonów, delegacja ABB – w skład, której weszli również prezydent regionu Europy Bernhard Jucker oraz krajowy dyrektor zarządzający ABB w Szwajcarii Remo Luetolf – wzięła udział w oficjalnej ceremonii otwarcia Gotthard-Basistunnel, wspólnie z przedstawicielami szwajcarskiego rządu i liderami z krajów sąsiednich.

4 i 5 czerwca pawilony ABB będą dostępne dla wszystkich zwiedzających, jako część specjalnego programu wydarzeń poświęconych otwarciu tunelu, który jest kluczową arterią w rozbudowywanej sieci europejskiego transportu kolejowego.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: ABB

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama