Technologia obróbki strumieniowo-ściernej części odlewanych

AGTOS

Na targach EUROGUSS, które odbędą się w Norymberdze w dniach 18-20 stycznia 2022 r., AGTOS przedstawi informacje o nowych trendach w technologii obróbki strumieniowo-ściernej.

Obróbka powierzchniowa skomplikowanych odlewów z aluminium i magnezu staje się coraz bardziej wymagająca. W tym kontekście ważna jest również odtwarzalność procesu obróbki strumieniowo-ściernej dla części produkowanych masowo. Odwiedzający targi EUROGUSS na stoisku firmy AGTOS będą mogli uzyskuać informację o tym, w jaki sposób jest to brane pod uwagę przy tworzeniu koncepcji i jak jest ona realizowana w praktyce.

Do obrabiania lekkich komponentów oraz odlewów aluminiowych i magnezowych firma AGTOS opracowała specjalne systemy do obróbki strumieniowo-ściernej. Jako ścierniwo jest często używane również aluminium. Prosimy poinformować się, jakie doświadczenia zostały przy tym nabyte.

Najważniejszą kwestią po zainwestowaniu w system do obróbki strumieniowo-ścierne są koszty eksploatacji. Nowa aplikacja serwisowa AGTOS podejmuje rozwój cyfrowy i oferuje klientom nowe korzyści. Jest ona dostępna do pobrania w znanych sklepach Android i Apple. 

Technik serwisu AGTOS może w ten sposób udzielić wskazówek i instrukcji dotyczących konserwacji i napraw bez żadnych kosztów podróży. Na życzenie zostaną one tłumaczone symultanicznie. Technik serwisu widzi dokładnie to samo, co człowiek na miejscu. W ten sposób może on optymalnie oszacować i ocenić sytuację. W celach ilustracyjnych można jednocześnie przesyłać dokumenty wyjaśniające, takie jak rysunki, grafiki i zdjęcia. Cała akcja jest dokumentowana, dzięki czemu jest dostępna cyfrowo do późniejszych celów (powtórzeniowych). Prosimy przetestować możliwości bezpośrednio na stoisku targowym.

W przypadku istniejących oczyszczarek strumieniowo-ściernych można osiągnąć wzrost wydajności. W ten sposób turbiny opracowane specjalnie do tego zastosowania pracują delikatniej. Zmniejsza się zużycie ścierniwa. Także informacji na ten temat udzieli zespół targowy. 

Oprac. na podstawie informacji prasowej

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę