Temat transformacji polskiej gospodarki na konferencji w Toruniu

Ministerstwo Energii
Reklama
Reklama

Transformacja polskiej gospodarki w kierunku współczesnych globalnych trendów i standardów możliwa będzie tylko przy aktywnej roli państwa. To tematy poruszone podczas konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju”. Spotkanie odbyło się 14 grudnia 2019 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Wicepremier Sasin podkreślił, że ostatnie lata to dobry czas dla kraju. Dowodem jest wysoka dynamika wzrostu PKB, co doceniają międzynarodowe instytucje finansowe takie jak Bank Światowy czy Międzynarodowy Fundusz Walutowy. - Wśród wyzwań, przed którymi stoimy, są m.in. utrzymanie dynamiki inwestycji i wdrożenie nowoczesnych technologii - dodał.

Reklama

Wicepremier wskazał, że jednym z zadań Ministerstwa Aktywów Państwowych jest redefinicja podejścia do zarządzania mieniem państwowym. - To oznacza m.in. wspieranie działań prorozwojowych spółek skarbu państwa, a także poszukiwanie efektów synergii pomiędzy nimi. Wpłynie to na większą dynamikę rozwoju naszej gospodarki – zaznaczył. - Polska ma być nadal krajem wielkich projektów, czego przykładem jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Priorytetem jest modernizacja i transformacja energetyki, która daje gwarancje naszego bezpieczeństwa w Europie - powiedział. Zdaniem wicepremiera Sasina wykorzystanie potencjału naszych narodowych czempionów będzie jednym z elementów budowy silnej polskiej gospodarki.

W konferencji wziął również udział sekretarz stanu Ministerstwa Aktywów Państwowych Maciej Małecki. W dyskusji głos zabrali: minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama