Tensor (TCSM) – nowa generacja baterii kwasowo-ołowiowych

Tensor (TCSM) – nowa generacja baterii kwasowo-ołowiowych Exide Technologies

Tensor został zaprojektowany specjalnie w celu obniżenia całkowitego kosztu posiadania, łącząc jakościowe osiągi, wydajność i energooszczędność. Bateria czerpie z wieloletniego doświadczenia GNB w zakresie baterii o wysokiej wydajności dla najbardziej wymagających zastosowań, takich jak okręty podwodne.

Baterię Tensor można w pełni naładować ze stanu 80% rozładowania w zaledwie 4 godziny dzięki zaawansowanemu profilowi Z, który umożliwia częste, szybkie ładowanie akumulatorów Tensor.

Powiązane firmy

Grafika

Dzięki niskiej rezystancji wewnętrznej i optymalnemu wykorzystaniu aktywnej masy w przypadku produktu obowiązują maksymalna moc i wydajność energii, do wszystkich wymagających zastosowań. Na dodatek baterie Tensor mają znacznie niższą temperaturę pracy, co ma pozytywny wpływ na żywotność.

Warto zauważyć, że baterie ogólnie zazwyczaj mają niższą wydajność i pojemność w niskich temperaturach. Te legitymujące się jako Tensor wytrzymują jednak chłód. Zachowują moc nawet w niskich temperaturach, przewyższając wydajność baterii standardowych. Tym samym sprawdzą się w pracy w warunkach chłodnych, w tym na świeżym powietrzu.

Źródło: Exide Technologies

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę