TFM na STOM 2024: Plastyczna i laserowa obróbka metalu

TFM na STOM 2024: Plastyczna i laserowa obróbka metalu TFM

Firma Technologie Formowania Metali, jak co roku, zaprezentuje swoją ofertę w gościnnych progach kieleckich targów STOM-TOOL.

Odwiedzający stoisko TFM będą mieli okazję zapoznać się z takimi maszynami do plastycznej i laserowej obróbki metalu, jak m.in.:

  • automatyczna giętarka do rur EB-CNC-RH portugalskiej marki VLB GROUP

To w pełni elektryczna, zintegrowana z Przemysłem 4.0, 11-osiowa (prawo i lewostronnie) maszyna, służąca do trójwymiarowego gięcia rur, profili i prętów. Wszystkie ruchy robocze, odpowiadające za precyzję i dokładność wymiarową, realizowane są za pomocą serwo napędów.

Powiązane firmy

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.
  • giętarka trójrolkowa PrimeARC 40 CNC marki Primetec do formowania rur, profili otwartych i zamkniętych, płaskowników oraz prętów

Wysoka precyzja wykonania, podzespoły najlepszych producentów i zastosowane innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiają, że maszyna idealnie nadaje się do bezdeformacyjnej obróbki skomplikowanych profili aluminiowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego sterownika CNC z interpolacją osi możliwe jest osiąOBRÓBKA METALU ganie różnorodnych kształtów detali: łuków, kół czy spiral o nieregularnych i zmiennych promieniach.

  • prasa mimośrodowa 65 CNR włoskiej marki Presssix

Maszyna ta ma układ wału korbowego równoległy do operatora, dzięki czemu prasa ma dużo większą sztywność i minimalizuje drgania. Dzięki zastosowanym systemom zmian skoku w tym modelu mamy możliwość regulacji skoku w 25 różnych długościach. Wykonane wzmocnienia konstrukcji, redukują efekt ugięcia ramy do minimum.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Na targach swoją obecność zaznaczy również nasz dział automatyki i robotyki – TFM Robotics, prezentując rozwiązania z obszaru współpracy robotów z maszynami.

Zapraszamy też na stoisko jednego z naszych dostawców, czołowego tureckiego producenta światłowodowych wycinarek laserowych do blach, firmy NUKON (Hala B Stoisko 21). Znana ze swojej innowacyjności, zdobyła uznanie swoich klientów dzięki dostarczaniu wysokiej jakości, precyzyjnych maszyn, które nie tylko spełniają, ale często przewyższają oczekiwania branży.

Wśród prezentowanych maszyn będzie można zobaczyć wycinarkę laserową REX315 z wymiennym stołem i rezonatorem o mocy 6 kW, a także 135-tonową, hydrauliczną prasę krawędziową AMH135 o długości roboczej 3100 mm.

 

>>Zapraszamy na targi STOM – Hala E Stoisko 4<<

 

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.
ul. Mazańcowicka 89
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel.: 32 214 88 00
e-mail: info@tfm.pl
www.tfm.pl

Artykuł sponsorowany TFM

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

Firma Technologie Formowania Metali od początku działalności (2003) zajmuje się sprzedażą maszyn do plastycznej i laserowej obróbki metali. W ofercie posiada maszyny i urządzenia przeznaczone dla różnego typu odbiorców zainteresowanych optymalną technologią produkcji, zarówno do prac mało- i średnioseryjnych, jak też wielozmianowych.  Aktualnie TFM ma na koncie ok. 1200 dostarczonych maszyn i urządzeń do ponad 1000 klientów z Polski i krajów europejskich.

Od 2019 r., poprzez nawiązanie współpracy z Techman Robot, pod marką TFM Robotics oferowane są także roboty współpracujące jako niezależne urządzenia oraz jako współdziałające z dystrybuowanymi przez TFM maszynami.

OFERTA

Na propozycje TFM składa się szeroki wybór maszyn do plastycznej i laserowej obróbki metali, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn do obróbki rur i profili, drutu oraz blach. W ofercie znajdują sie m.in. giętarki (trzpieniowe, beztrzpieniowe, trójrolkwe), przecinarki taśmowe, szlifierki taśmowe, maszyny do produkcji sprężyn, prasy (krawędziowe, hydrauliczne, mimośrodowe), zwijarki oraz nożyce gilotynowe. Osobną grupę stanowią wycinarki laserowe i wodne do cięcia blach, rur i profili.

Producenci. z którymi firma TFM współpracuje, to sprawdzone oraz cenione marki europejskie i światowe. Bliskie współdziałanie umożliwia szybkie realizacje zamówień oraz kompleksowe wsparcie klienta w trakcie użytkowania maszyn. 

Oferta TFM to także projektowanie i wykonawstwo oprzyrządowania do giętarek i innych maszyn z oferty, w których konieczne jest zastosowanie indywidualnych rozwiązań.

Profil Firmy

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.