TFM: Nowy dział i nowi partnerzy

TFM: Nowy dział i nowi partnerzy TFM

Firma Technologie Formowania Metali w minionym roku obchodziła 16-lecie swojej działalności. I o ile sytuacja epidemiologiczna mogła pokrzyżować jej plany w kwestii świętowania, o tyle nie wpłynęła na dalszy rozwój przedsiębiorstwa i nie przeszkodziła mu w oferowaniu klientom coraz to nowszych rozwiązań – nie tylko w sektorze maszyn do obróbki metali.

Roboty współpracujące – nowy dział w TFM

Rok 2020 w TFM to przede wszystkim otwarcie nowego Działu Robotyki i Automatyzacji Produkcji. Stało się to możliwe dzięki rozpoczęciu współpracy z Techman Robot (TM Robot) – jednym ze światowych liderów w sektorze robotów współpracujących i technologii wizyjnych. TFM, stając się autoryzowanym dystrybutorem tego tajwańskiego producenta na rynku polskim, poszerzyło swoją ofertę o urządzenia stanowiące znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy swoje kroki kierować chcą w stronę Przemysłu 4.0. Pod marką TFM Robotics oferowane są roboty współpracujące ze zintegrowanym systemem wizyjnym, wyposażone w kamery pozwalające na inteligentną pracę stanowiskową. Zastosowany w robotach system wizyjny czyni z nich urządzenia o zdecydowanie większej funkcjonalności w porównaniu z tradycyjnymi cobotami. Umożliwia on m.in. dopasowanie wzoru, lokalizację obiektu, odczyt kodów kreskowych czy rozpoznawanie kolorów. Roboty takie znakomicie sprawdzą się przy przenoszeniu detali, montażu elementów czy też obsłudze maszyn.

Powiązane firmy

roboty współpracujące TFM Robotics

Nawiązanie współpracy z SIMCO Spring Machinery

Jednym z ważniejszych wydarzeń w 2020 roku było także nawiązanie współpracy z tajwańskim producentem maszyn do formowania sprężyn – SIMCO Spring Machinery. Jest to marka z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży metalowej, która z sukcesami dostarcza oferowane przez siebie rozwiązania technologiczne na rynki całego świata. Wśród nich znajdują się m.in. podstawowe zwijarki dwuosiowe, giętarki typu ZIG-ZAG czy też konwencjonalne giętarki z ośmioma osiami sterowanymi CNC oraz zaawansowane i wysokowydajne maszyny 18-osiowe. Jej maszyny przeznaczone są do gięcia różnego rodzaju sprężyn naciągowych, naciskowych, skrętnych, stożkowych i kształtowych z drutu, taśmy lub innych materiałów. Dzięki nawiązaniu współpracy z SIMCO TFM znacznie rozszerzyło swoją ofertę w zakresie urządzeń do gięcia sprężyn oraz drutów.

sprężyny SIMCO Spring Machinery

Dostawy, instalacje, szkolenia…

Otwarcie nowego działu robotyki w firmie TFM pozwala na kierowanie kroków ku nowym przestrzeniom oraz oferowanie klientom coraz to nowszych i dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na efektywność (jak i efektowność) działań w zakresie głównej działalności TFM – dystrybucji maszyn do plastycznej obróbki metali. Miniony rok to kolejne dziesiątki instalacji na terenie całego kraju. Na szlakach transportowych pomiędzy TFM a współpracującymi z firmą producentami, czy to w Europie czy Azji, cały czas miał miejsce ruch. Realizowane były zarówno zamówienia standardowych maszyn, jak i systemów rozszerzonych o indywidualne rozwiązania, zaprojektowane i wykonane na życzenie klientów. Dział techniczny TFM, zachowując środki ostrożności wymagane uwarunkowaniami epidemiologicznymi, przeprowadzał na bieżąco szkolenia, dzięki czemu kontrahenci mogli, nie tracąc czasu, skutecznie wdrażać zamówione rozwiązania technologiczne.

maszyny i urządzenia TFM

Co w 2021?

Nadchodzące miesiące rysują przed wszystkimi wiele niepewnych scenariuszy. Firma Technologie Formowania Metali, podobnie jak w minionym roku, nie zamierza jednak poddawać się złym nastrojom. Dostosowując swoje działania do aktualnej sytuacji, planuje realizować rozpoczęte projekty, jak również rozpoczynać nowe, zapewniając nieustannie swoim obecnym i przyszłym klientom kompleksową oraz w pełni profesjonalną obsługę.

Źródło: Artykuł sponsorowany (Technologie Formowania Metali)

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

Firma Technologie Formowania Metali od początku działalności (2003) zajmuje się sprzedażą maszyn do plastycznej i laserowej obróbki metali. W ofercie posiada maszyny i urządzenia przeznaczone dla różnego typu odbiorców zainteresowanych optymalną technologią produkcji, zarówno do prac mało- i średnioseryjnych, jak też wielozmianowych.  Aktualnie TFM ma na koncie ok. 1200 dostarczonych maszyn i urządzeń do ponad 1000 klientów z Polski i krajów europejskich.

Od 2019 r., poprzez nawiązanie współpracy z Techman Robot, pod marką TFM Robotics oferowane są także roboty współpracujące jako niezależne urządzenia oraz jako współdziałające z dystrybuowanymi przez TFM maszynami.

OFERTA

Na propozycje TFM składa się szeroki wybór maszyn do plastycznej i laserowej obróbki metali, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn do obróbki rur i profili, drutu oraz blach. W ofercie znajdują sie m.in. giętarki (trzpieniowe, beztrzpieniowe, trójrolkwe), przecinarki taśmowe, szlifierki taśmowe, maszyny do produkcji sprężyn, prasy (krawędziowe, hydrauliczne, mimośrodowe), zwijarki oraz nożyce gilotynowe. Osobną grupę stanowią wycinarki laserowe i wodne do cięcia blach, rur i profili.

Producenci. z którymi firma TFM współpracuje, to sprawdzone oraz cenione marki europejskie i światowe. Bliskie współdziałanie umożliwia szybkie realizacje zamówień oraz kompleksowe wsparcie klienta w trakcie użytkowania maszyn. 

Oferta TFM to także projektowanie i wykonawstwo oprzyrządowania do giętarek i innych maszyn z oferty, w których konieczne jest zastosowanie indywidualnych rozwiązań.

Profil Firmy

Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.