Toolex – narzędzie biznesowego sukcesu

TOOLEX

Do jubileuszowej 10. edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex 2017 pozostał zaledwie miesiąc. W dniach 3-5 października 2017 r. w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbędą się także Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo oraz Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia.

Takie połączenie różnych tematów targowych tworzy doskonałą platformę wymiany informacji, doświadczeń i opinii oraz daje możliwość spotkań i pozyskania zamówień w jednym miejscu i czasie.

Powiązane firmy

Tegoroczna, 10. edycja targów Toolex po raz kolejny zajmie przestrzeń dwóch hal, tj. 15 tys. m2. Na targowy sukces Toolex złoży się nie tylko atrakcyjna oferta 500 wystawców z 13 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, ale i bogaty program wykładów, seminariów oraz konsultacji kierowanych do specjalistów. Toolex ponownie będzie gościł liderów z branży, m.in. firmy: Fanuc, Schunk, DMG Mori Polska, Machine Tools International, GF Machining Solutions, Abplanalp, Sandvik, MS Spinex, Stigal, High Technology Machines, TBI Technology, Emuge Franken Technik, Narzędzia Skrawające Tools, Ajan, Metal Team, Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych „Avia”, APX Technologie, Alfleth Engineering AG, Nikken Deutschland, Cormak, Elesa+Ganter, Camtechnology, Dematec, a także wiele innych czołowych przedsiębiorstw z branż obrabiarek i narzędziowej.

Wystawcy potwierdzają, że targi Toolex to doskonałe narzędzie osiągnięcia biznesowego sukcesu – to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe relacje biznesowe i kontynuują dotychczasowe interakcje ze stałymi kontrahentami. Targom towarzyszyć będą także liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku, a najlepsze produkty, jak co roku, zawalczą w prestiżowym konkursie o medal Expo Silesia. Wśród nowinek znalazły się centra obróbcze i elektroerozyjne, wycinarki, szlifierki i roboty. Nie zabrakło szerokiego zakresu narzędzi i akcesoriów oraz oprogramowania komputerowego wspomagającego obróbkę, prezentowanego w ramach Targów Wirtotechnologia. Oleje, smary i płyny technologiczne, systemy do filtrowania i oczyszczania gazów i cieczy oraz rozwiązania związane z ochroną środowiska uzupełniają zakres branżowy targów OILexpo.

O mocnej pozycji Toolex na targowym rynku świadczy m.in. liczne grono silnych patronów i partnerów – instytucji branżowych i uczelni wyższych – którzy wspierają rozwój targów oraz dbają o aspekt merytoryczny. Prezentacje wystawców uzupełni bogaty program wydarzeń. W tym roku będzie to m.in. spotkanie poświęcone tematyce olejowej przygotowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne Oddział Śląski i Politechnikę Śląską. Niewątpliwie atrakcją targów będzie również 2. edycja Starcia Szlifierzy – zawodów w szlifowaniu organizowanych przez 3M Poland. Z kolei przedstawiciele Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM” im. prof. F. Stauba w Katowicach przeprowadzą wykłady oraz konsultacje dotyczące bezpieczeństwa maszyn i systemów oceny zgodności. Program targów uzupełnią seminaria dotyczące innowacyjnych technologii w obróbce skrawaniem, narzędzi baryłkowych i realnej optymalizacji czasu obróbki oraz przetwarzania emulsji smarno-chłodzących.

Wszystko wskazuje na to, że na 10. jubileuszowej edycji targów Toolex warto być. Jeżeli nie w charakterze wystawcy, to na pewno jako zwiedzający. Organizatorzy z Expo Silesia serdecznie zapraszają.

Źródło: Expo Silesia

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę