Tubolit Split zabezpiecza system klimatyzacyjny przed stratami energii

Reklama
Reklama

Proste, jednoczęściowe klimatyzatory powodują hałas, który może obniżyć przyjemność płynącą z przebywania w dobrze klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlatego też coraz większą popularność zdobywają systemy typu split/multisplit, w których część wyposażona w głośną sprężarkę znajduje się na zewnątrz budynku, a czynnik chłodzący jest transportowany do jednej części wewnętrznej lub ich większej liczby.

Jednak decydując się na tego typu rozwiązanie, należy pamiętać, by odpowiednio zadbać o izolację rur, w których znajduje się czynnik chłodniczy. Firma Armacell proponuje kompleksowe rozwiązanie, pozwalające w prosty i efektywny sposób zapobiec zarówno stratom energii, jak i niepożądanej wilgoci, mogącej skroplić się na zimnych rurach.
Tubolit Split jest preizolowanym przewodem stworzonym z myślą o współpracy z systemami klimatyzacyjnymi split lub multisplit, przystosowanym do nowych gazów chłodniczych R-410A oraz R-407C. Przewód składa się z miedzianej rurki chłodniczej zgodnej z normą EN 12735-1. Rura ta otoczona jest oryginalną izolacją Tubolit, będącą materiałem wykonanym na bazie polietylenu, który charakteryzuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Jego zastosowanie pozwoliło ograniczyć wymianę ciepła pomiędzy otoczeniem a czynnikiem chłodzącym, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji całego systemu. Ponadto ciągniona rurka chłodnicza ma jednolitą powierzchnię pozbawioną szwów spawalniczych, co zapobiega uszkodzeniom i pęknięciom powstałym podczas wyginania. Całość pokryta jest białą folią poliolefinowo-kopolimerową.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama