Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań wspólnie z Europejską Radą ds. Innowacyjności

Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań Canva

W dniach 12–13 października odbyły się „EIC Procurers Days with Grupa Azoty” – wydarzenie organizowane przez Europejską Radę ds. Innowacyjności dla Grupy Azoty. W trakcie dwudniowych spotkań przedstawiciele Grupy Azoty spotkali się z europejskimi firmami, które przedstawiły innowacyjne rozwiązania z potencjałem do wdrożenia w Grupie.

EIC Procurers Day otworzył Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty SA wspólnie z Viorel Pecą, szefem działu – EIC Transition Activities and Business Acceleration Services (EISMEA) Komisji Europejskiej.

Pierwszego dnia przed ekspertami Grupy Azoty 10 europejskich firm i start-upów zaprezentowało swoje innowacyjne technologie odpowiadające m.in. na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu. Drugi dzień wydarzenia był okazją do spotkań z poszczególnymi start-upami w formule „one to one” w celu szczegółowego przedstawienia wybranych projektów.

EIC Procurers Days with Grupa Azoty to szansa na kontakt z europejskimi firmami, które na co dzień wdrażają innowacyjne rozwiązania w największych koncernach na całym świecie. Podczas dwudniowych spotkań poznaliśmy dziesięć konkretnych projektów odpowiadających na potrzeby Grupy Azoty. To przede wszystkim rozwiązania z obszaru GOZ, zielonej transformacji, ale również proekologicznych tworzyw i nawozów. Na kolejnym etapie będziemy podejmować decyzję w zakresie tego, które projekty i na jaką skalę mają szansę wspomóc nasz biznes, przede wszystkim w kontekście transformacji klimatyczno-energetycznej – mówi Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty SA.

Udana współpraca pomiędzy Grupą Azoty i EIC potwierdza, że w Europie drzemie talent, inspiracja i możliwości rozwoju dla innowacyjnych firm tworzących skuteczne rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na życie milionów ludzi każdego dnia. Wierzymy, że EIC Innovation Procurement stanowi szansę dla wszystkich zaangażowanych stron, stwarza nowe możliwości biznesowe i jest jednocześnie punktem zwrotnym we współpracy z Grupą Azoty – mówi Jean David Malo, dyrektor Agencji Wykonawczej Komisji Europejskiej ds. EIC i MŚP (EISMEA).

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju. 

W 2021 r. Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 r., która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Źródło: Grupa Azoty

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę