Uniwersalny, wysoko precyzyjny uchwyt narzędziowy

WIDIA

 

Zachowujący wysoką precyzję uchwyt narzędziowy przeznaczony do operacji frezowania, wiercenia, rozwiercania oraz gwintowania zwiększa wydajność obróbki, utrzymując jednocześnie niemal doskonałą dokładność bicia promieniowego.

Producenci precyzyjnych komponentów należący do takich branż jak przemysł lotniczy, transport, odlewnictwo oraz wiele innych stale tkwią w konflikcie pomiędzy wymogiem produkcji części o bardzo wąskich tolerancjach wymiarowych a rzeczywistością "musimy to mieć na jutro"

WIDIA wprowadza na rynek rozwiązanie, które może pomóc zakładom i warsztatom zmierzyć się z tym wyzwaniem - bardzo precyzyjną oprawkę z tuleją zaciskową przeznaczoną do użytkowania w różnych aplikacjach (frezowanie, wiercenie, rozwiercanie i gwintowanie), która jednocześnie zachowuje dokładność bicia rzędu 0,003 mm (0,0001'') przy wartości 3xD.

Zakłady szukające poprawy wydajności i zwiększenia precyzji obrabianych części z pewnością docenią własności nowych oprawek:

- zwiększona uniwersalność- możliwość kontynuacji użytkowania standardowych oprawek ER przy jednoczesnej poprawie precyzji funkcjonowania oprawek narzędziowych,
- grubsze ściany uchwytu i mocniejsza forma zewnętrzna poprawiają sztywność, wydłużają żywotność i zmniejszają wibracje w przypadku dłuższych wrzecion,
- oprawki precyzyjne (6-20mm lub 0,24’’ – 0,79’’), z unikatowym uszczelnieniem wynikającym z ich konstrukcji, umożliwiają wydajne doprowadzenie chłodziwa i wydłużają żywotność narzędzi,
- lepsze i powtarzalne wyważenie zapewnia wyższą precyzję.

Branża lotnicza, odlewnicza i wiele innych sektorów produkcyjnych regularnie spotyka się z bardzo wytrzymałymi, trudnymi w obróbce materiałami wymagającymi wysokich momentów, dużych wartości posuwu i znacznych sił. Przy tak ekstremalnych siłach znacząco zwiększa się niebezpieczeństwo wyciągnięcia frezów z oprawek. Jest to prawdopodobne zwłaszcza w przypadku oprawek narzędziowych oferujących precyzyjne mocowanie z dobrą współosiowością, takich jak np. oprawki termokurczliwe. Tego typu oprawki wykorzystują blokowanie cierne, ale ich siła zacisku często jest niewystarczająca dla procesów obróbki zgrubnej.

W odpowiedzi na te wyzwania firma WIDIA opracowała nową, uniwersalną i precyzyjną oprawkę dostępną systemem zabezpieczenia ochrony narzędzi przed wypadaniem Safe-Lock firmy Haimer. Spiralne rowki wyszlifowane na chwycie freza wraz z odpowiednimi kołkami zabierakowymi na oprawce zabezpieczają narzędzie przed obróceniem się lub wyciągnięciem nawet w ekstremalnych warunkach obróbki. Spiralny zarys rowków Safe-Lock umożliwia również regulację długości narzędzia, co oznacza, że można je przeszlifować i wykonać nastawę wstępną tak jak zwykle.

 

www.widia.com

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę