Wewnętrzne dźwignie obsługowe GN 120.3 do zamków od Elesa+Ganter

Wewnętrzne dźwignie obsługowe GN 120.3 do zamków Elesa+Ganter

Elesa+Ganter wprowadziła do oferty zamków nowy produkt – dźwignię wewnętrzną GN 120.3, która umożliwia wydostanie się operatora maszyny lub urządzenia z wnętrza strefy roboczej przy przypadkowym zamknięciu drzwi lub włazu. Rozwiązanie to jest łatwe do zainstalowania i znacznie podnosi bezpieczeństwo pracy.

Tworząc nowe rozwiązania w oparciu o potrzeby naszych Klientów, przyglądamy się także sferze bezpieczeństwa osób obsługujących maszyny i urządzenia. W tym wypadku oprócz wysokiej jakości, designu i ergonomii istotna staje się łatwość montażu i obsługi danego elementu. Nowe dźwignie wewnętrzne łączą w sobie te funkcjonalności – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

W zabudowie maszyn, urządzeń oraz linii produkcyjnych elementem, który znajduje szerokie zastosowanie nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również pod względem obsługi i konserwacji są wszelkiego rodzaju zamki.

Rys. 1 Dźwignia wewnętrzna GN 120.3

Wszelkiego rodzaju zamki bez blokady są wykorzystywane głównie do zabezpieczania:

  • włazów rewizyjnych
  • obudów maszyn
  • wygrodzeń stref roboczych

W przypadku wygrodzenia strefy roboczej, normy bezpieczeństwa wymagają zapewnienia możliwości wydostania się operatora na zewnątrz, w sytuacji gdy np. doszło do przypadkowego zamknięcia od strony zewnętrznej. W takiej sytuacji operator musi mieć możliwość otwarcia zamka „od tyłu”.

Dzięki nowej dźwigni GN 120.3 w bardzo prosty i szybki sposób możemy dodać taką funkcjonalność do większości zamków oferowanych przez Elesa+Ganter (lista kompatybilnych zamków).

Sposób montażu

Wewnętrzna dźwignia jest montowana od tylnej strony zamka za pomocą śruby i podkładki ząbkowanej, dostarczonej w komplecie. Sposób montażu dźwigni (rys. nr 2) polega na wykręceniu śruby, która oryginalnie znajduje się w zamku (łączy język zamka z obudową) i dokręceniu dźwigni GN 120.3 śrubą i podkładką z zestawu.

Rys. 2 Montaż dźwigni wewnętrznej GN 120.3

Dźwignie pokryte są powłoką z żywicy epoksydowej i są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej lub czerwonej.

Pozostałe parametry

  • Materiał: dźwignia wykonana z odlewu cynku ZD
  • Śruba z łbem kulistym pod Torx i podkładka ząbkowana: stal nierdzewna AISI 304

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę