Wrażliwość na ciepło materiałów FDM

RavenMedia
Reklama
Reklama

O badaniach nad materiałami termoplastu na podstawie swojej pracy naukowej opowiadał w panelu seminaryjnym inż. Jakub Burtea. Była to kontynuacja wykładu wygłoszonego w ramach Przemysłowej Wiosny w ubiegłym roku.

Na początku swojego wykładu pt. „Analiza teoretyczna i symultacyjna procesów nagrzewania i wytłaczania materiału w technologii FDM” inż. Burtea przedstawił etapy wytłaczania materiałów termoplastu od momentu dostarczenia materiału do maszyny wytłaczającej aż do ostatniego etapu, czyli stygnięcia. Istotnym zagadnieniem prezentowanej pracy są badania reakcji materiałów FDM na ciepło. Jest to o tyle istotne, że materiały te pod wpływem temperatury stają się plastyczne.

Reklama

– Ponieważ omawianych materiałów jest bardzo dużo, badania można prowadzić tylko na wybranej grupie FDM-u – mówił inż. Jakub Burtea.

Wnioski, jakie zostały przedstawione słuchaczom, prowadzą do tego, że materiały FDM nagrzewają się mniej więcej równomiernie, co ma istotne znaczenie dla przemysłowego wykorzystania substancji. Nie jest jeszcze znane zachowanie FDM w czasie chłodzenia, zwłaszcza z wyższych temperatur, co będzie kolejnym etapem pracy.

Reklama

Wszystko więc wskazuje na to, że z dalszym postępem badań Jakuba Burtei zapoznamy się w przyszłym roku, w czasie kolejnej edycji Przemysłowej Wiosny.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama