Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Zgodnie z mottem „We make material flow” firma Remmert dostarcza kompleksowe koncepcje przepływu materiału oraz inteligentne rozwiązania automatyzacyjne do składowania i logistyki blach oraz elementów długich, takich jak np. profile okienne. Nie tylko gwarantuje optymalne zaopatrzenie w materiały, nawet przy niewielkiej powierzchni przechowywania, ale też zapewnia najszybsze i najbardziej wydajne procesy logistyczno-magazynowe.

Zaletą rozwiązań Remmert jest ich budowa – wystandaryzowane moduły umożliwiają precyzyjne dostosowanie procesu przepływu materiałów i rozbudowę instalacji w dowolnym momencie. Dodatkowo systemy są całkowicie niezależne od producentów zewnętrznych maszyn obróbczych. Dzięki temu systemy Remmert stanowią długoterminową i bezpieczną inwestycję dla całego cyklu przepływu materiałów. 

Rozwiązania Remmert w branży okiennej

Automatyzacja sposobu magazynowania może znacznie poprawić wydajność produkcji. Remmert pomaga maksymalnie wykorzystać wysokość pomieszczenia magazynowego za pomocą zautomatyzowanych systemów charakteryzujących się bardzo dużą gęstością składowania.

Dzięki takim rozwiązaniom konfekcjonowanie np. profili okiennych pod różnorodne zamówienia staje się sprawniejsze. Oszczędność powierzchni magazynowej pozwala także na realne oszczędności finansowe. Te ostatnie wiążą się przede wszystkim z możliwością przechowywania wszystkich elementów w hali magazynowej – przykładowo profile aluminiowe składowane poza nią mogą zostać łatwo uszkodzone przez deszcz. Dzięki wykorzystaniu zautomatyzowanych systemów tego typu zagrożenia mogą zostać wyeliminowane. Dobrym przykładem jest realizacja dla firmy DECCO S.A. – magazyn Remmerta mieści tam aż 2200 miejsc magazynowania, w których składować można profile o długości nawet 6,5 m.

Systemy magazynowania profili okiennych w firmie DECCO pozwalają na składowanie profili o długości nawet 6,5 m

W optymalizacji magazynu pomaga także odpowiednie oprogramowanie. Instalacja rozwiązań, które przekazują informacje o aktualnym stanie poszczególnych elementów, w znacznym stopniu pomaga w organizacji przepływu materiału. Pakiet PRO WMS Enterprise firmy Remmert zawiera wszelkie funkcje do zarządzania stanami magazynowymi oraz przyjmowania materiałów i wydawania ich z magazynu. 

Profesjonalny serwis

Klienci, którzy korzystają z rozwiązań Remmerta, mogą w każdej chwili polegać na kompleksowym serwisie. Zespół dostępny jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Ponadto polskojęzyczni serwisanci infolinii mają możliwość zdalnego dostępu do urządzeń klienta. Jeśli nie uda się usunąć problemu w ten sposób, do klienta możliwie najszybciej wysyłany jest serwisant.

Remmert w regularnych odstępach czasu przeprowadza także proaktywne konserwacje urządzeń, aby z wyprzedzeniem zapobiegać przestojom. Organizuje również szkolenia dla pracowników swoich klientów, aby mogli oni efektywnie obsługiwać maszyny. Bazując na szczegółowej analizie specyfiki i wymagań klienta, firma wspólnie z nim opracowuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, a następnie służy wsparciem serwisowym, by maksymalnie zwiększyć wydajność magazynu i produkcji.

Źródło: Artykuł firmowy (Remmert)

Remmert GmbH

Remmert GmbH

Firma Remmert jest ekspertem w zakresie procesów magazynowych i logistycznych związanych z elementami długimi oraz blachami. Wiemy, jak składować materiały na najmniejszej powierzchni, jak skracać czas dostępu do materiałów oraz jak optymalnie integrować procesy ich obróbki. Wspólnie opracujemy rozwiązanie produkcyjno-logistyczne, które uczyni Państwa firmę gotową do spełnienia wszystkich wymagań dzisiejszego wysoko konkurencyjnego rynku.

Firma Remmert jest sprawdzonym doradcą, producentem i dostawcą. Mamy wiedzę, wyszkoloną kadrę oraz doświadczenie. Od dziesięcioleci kształtujemy rynek technologii magazynowych. Dzięki naszej kreatywności i pasji wciąż przyczyniamy się do jego rozwoju. Jednocześnie jesteśmy firmą rodzinną - szczerość, konsekwencja w działaniu i profesjonalizm charakteryzuje nas jako partnera. Remmert jest firmą w 100% zorientowaną na Klienta. Dopasowujemy nasze rozwiązania do jego indywidualnych potrzeb, zachowując przy tym wysoką jakość produktu oraz serwisu.

Oferta

Myślimy kilka kroków do przodu: Wyróżnia nas działanie i myślenie zorientowane na procesy logistyczne. Dzięki temu możecie Państwo od naszych systemów oczekiwać maksymalnej efektywności oraz bezkompromisowej jakości. Zadajemy pytania: Bazując na dokładnej analizie specyfiki Państwa firmy oraz Państwa oczekiwań, definiujemy wraz z Państwem realistyczne cele projektu oraz wypracowujemy rozwiązanie uszyte na miarę Państwa potrzeb. Zmieniamy się wraz ze zmianami Państwa potrzeb: Wszystkie komponenty naszych rozwiązań systemowych mają budowę modułową. Gwarantuje to możliwość rozbudowy w każdej chwili oraz zapewnia Państwa przewagę konkurencyjną również w przyszłości. Dotrzymujemy słowa: Jako firma rodzinna, prowadzona już przez trzecie pokolenie, szczególną wagę przywiązujemy do szczerości, wytrwałości w działaniu oraz profesjonalizmu. Cechy te wyróżniają nas oraz sposób naszej pracy.

Profil Firmy

Remmert GmbH