Wystartowała rekrutacja do kolejnej edycji programu dla startupów

MIT Enterprise Forum CEE właśnie rozpoczął rekrutację do jesiennej edycji programu skalowania startupów. Akcelerator wspiera startupy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, rozwijające technologie z obszarów FinTech, InsurTech, Energy, SmartBuildings, Industry 4.0, Digital Solutions, HealthTech, MedTech, DigitalHealth, MarTech, Sustainability czy Waste Management.
Firmy, które zakwalifikują się do 4 edycji, uzyskają szansę m.in. na pilotażowe wdrożenie swoich rozwiązań, pozyskanie nowych klientów i 200 tysięcy dofinansowania na dalszy rozwój biznesu w Polsce, Europie oraz w USA. Aplikacje można składać do 28 czerwca 2020 r. za pośrednictwem strony internetowej www.mitefcee.org.
W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii Covid-19 muszą odnaleźć się nie tylko państwa i ich służby zdrowia, ale również firmy, dla których najbliższe miesiące będą sprawdzianem dla ich modeli biznesowych. Poszukiwaniem i wspieraniem startupów rozwijających innowacje z obszaru nauki i nowych technologii w regionie CEE od lat z powodzeniem zajmuje się właśnie akcelerator MIT Enterprise Forum CEE
– Wiele rozwiązań opracowanych przez startupy z poprzednich edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE już dziś ma zastosowanie w medycynie czy biznesie – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration MIT Enterprise Forum CEE. – Technologie startupów z naszego regionu mogą realnie wpłynąć na jakość naszego zdrowia i życia.
Akceleracja MIT Enterprise Forum CEE jest realizowana pod patronatem prestiżowego ośrodka naukowego i amerykańskiej kuźni unicornów – Massachussets Institute of Technology (MIT). Już sama kwalifikacja do udziału w programie akceleracji afiliowanym przy MIT, to krok milowy w rozwoju każdego przedsiębiorstwa myślącego o ekspansji czy wejściu na rynek w USA.
Co oferuje akcelerator?
22 startupy, które dostaną się do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE, uzyskają dostęp do zespołu ponad 120 polskich i międzynarodowych ekspertów, unikalnego know-how rodem z uniwersytetu MIT, przekazywanego w oparciu o model 24 kroków przedsiębiorczości zdyscyplinowanej autorstwa Billa Auleta, prof. na MIT, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu. Co więcej, każdy z przedsiębiorców otrzymuje szansę na pilotażowe wdrożenie swojego projektu sfinansowane w kwocie do 200 tysięcy złotych.
– W MIT EF CEE rozumiemy jak ważne szczególnie dziś jest wspieranie rozwoju innowacji i ludzi za nimi stojącymi. To, co oferujemy startupom zgłaszającym się do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum CEE, to realna pomoc w rozwoju ich modeli biznesowych i łączenie ich z potencjalnymi inwestorami, partnerami biznesowymi i przyszłymi klientami w Polsce, regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych – dodaje Łukasz Owczarek.
Najlepsze startupy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, wybrane w trakcie planowanego na styczeń 2021 r. DemoDay programu, uzyskają również zaproszenie na Bootcamp w Bostonie, a w jego trakcie możliwość zaprezentowania swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi klientami z USA. Wizyta szkoleniowa w Bostonie to również czas na osobiste poznanie jednego z największych na świecie ekosystemów innowacji oraz przygotowanie strategii wejścia swojego biznesu na rynek amerykański przy wsparciu najlepszych ekspertów.
Źródło: MIT Enterprise Forum CEE