XXV targi MSPO otwarte

Targi Kielce
Reklama
Reklama

Blisko 28 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 618 wystawców z 27 krajów świata i 67 oficjalnych delegacji zagranicznych – tak prezentują się największe po Paryżu i Londynie targi obronne w Europie. XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywa się od 5 do 8 września w Targach Kielce.

Wśród 618 wystawców, którzy pokazują swoje nowości produktowe na MSPO, są przedstawiciele 27 krajów, w tym m.in.: Australii, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Kanady Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii czy Włoch. W ramach targów prezentuje się aż 330 polskich firm. Na stoiskach można zobaczyć sześć śmigłowców bojowych, w tym po dwa od PZL Świdnik  (AW 101 i Głuszec) i US Army (Apache AH-64 i Blackhawk UH-60), a także śmigłowiec S-70i Black Hawk od PZL Mielec/Sikorsky Company i Mi-8MTV-1 od Aviation Company Ukrainian Helicopters.

Swoje nowości wystawia też partner strategiczny imprezy, czyli Polska Grupa Zbrojeniowa. W halach C, D i na terenie zewnętrznym można zobaczyć flagowe produkty PGZ, dzięki którym polska armia staje się coraz nowocześniejsza.

Reklama

Wystawa Narodowa Korei Południowej
Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego są Wystawy Narodowe, które towarzyszą imprezie od 2004 r. Podczas MSPO 2017 swój potencjał obronny przedstawi Korea Południowa. Do tej pory w czasie MSPO swoje wyposażenie prezentowały: Niemcy, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja i Norwegia.

W tym roku do Targów Kielce przyjechali przedstawiciele Ministerstwa Obrony Korei Południowej oraz 20 firm z tego kraju. Udział w wydarzeniu zapowiedział Minister Obrony Korei Południowej.

Reklama

Ważne konferencje na Salonie Obronnym
Seminaria, kongresy i konferencje organizowane w czasie Salonu Obronnego od lat są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. W programie wydarzenia znajdują się m.in.: konferencja „Biznes z wojskiem to pewne pieniądze”, II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Contra vim non valet ius – asymetryczne zagrożenia bezpieczeństwa” oraz Debata „Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego”.

Ważnym elementem tegorocznego Salonu będzie także kontynuacja spotkań przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego z sekretarzami i podsekretarzami stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Skarbu Państwa, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: Targi Kielce

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama