Z Targami Kielce na wystawie CEPLAST w Budapeszcie

Targi Kielce
30.11.2015
Reklama
Reklama

Targi Kielce po raz pierwszy zaprosiły wystawców na organizowaną na Węgrzech Środkowoeuropejską Wystawę Tworzyw Sztucznych i Gumy CEPLAST.  

Uczestniczyły w niej przede wszystkim firmy z Europy Środkowo - Wschodniej w tym z Węgier, Czech, Słowacji, Polski, Austrii, Rumunii, Serbii, Słowenii i Chorwacji. Na liście wystawców znalazło się ponad 70 przedsiębiorstw z 10 krajów, w tym liderzy rynku jak np. węgierski TVK, polska firma P&F Wartacz czy Hungarian Investment and Trade Agency.

Reklama

Zakres branżowy wystawy to przede wszystkim to, co charakterystyczne dla tego regionu pod względem przetwórstwa tworzyw sztucznych, a wystawa stanie się z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych dla tej gałęzi. W jednym miejscu spotkali się przede wszystkim producenci surowców i maszyn, przetwórcy oraz odbiorcy gotowych produktów. CEPLAST jest pierwszą węgierską edycją bijącej rekord na arenie międzynarodowej wystawy PLASTPOL, którą Targi Kielce w maju 2012 r. zorganizują już po raz szesnasty. Miejsce wystawy zostało wybrane nieprzypadkowo. Europa Środkowo - Wschodnia to region z długi tradycjami przetwórczymi, gdzie działają setki firm związanych z tą branżą. Współorganizatorem targów CEPLAST jest także ECEBD (Eastern and Central European Business Development Ltd.).


Najlepiej o tym, że był to udany debiut świadczą opinie wystawców, będących w czołówce na rynku przetwórczym:

Reklama

- Ceplast - nieoczekiwany, nadspodziewany sukces. Zapotrzebowanie na oferowane maszyny zgłosili nam nie tylko Węgierscy klienci, ale i ci z sąsiednich krajów. Targi Kielce stanęły na wysokości zadania organizacyjnego. Za rok powtórka - mówi Paweł Wartacz właściciel firmy P&F Wartacz.


Daniel Sochalik z firmy Consulting Network również bardzo wysoko ocenił wystawę - Z naszego punktu widzenia targi były bardzo interesujące. Ciekawe rozmowy prowadziliśmy z klientami z Węgier, Czech, Słowacji i Serbii. A takie kierunki właśnie nas interesowały. Czy targi były udane? To się okaże gdy dojdzie do transakcji. Na pewno jesteśmy zainteresowani udziałem w tej imprezie w przyszłym roku.

Targom CEPLAST towarzyszyło II Środkowoeuropejskie Forum Przetwórców Tworzyw Sztucznych, którego tematem głównym było zwiększenie zysku firm przetwórstwa tworzyw sztucznych na rynku Europy Centralnej. Wśród zagadnień dwudniowego spotkania znalazły się m.in. ocena obecnej sytuacji w przemyśle tworzyw sztucznych i wizje przyszłości, rynek budowlany i konstrukcji, moda na tworzywa sztuczne, tworzywa sztuczne w rozwoju rolnictwa (Ukraina) oraz przede wszystkim szeroko pojęty rozwój sektora i najnowszych technologii.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama