Złącza LEMO do aparatury kontrolno-pomiarowej

Reklama
Reklama

W aparaturze kontrolno-pomiarowej bardzo ważnym elementem jest osprzęt, służący do wyprowadzania lub pobierania informacji. Aby oprzyrządowanie tego typu działało prawidłowo, konieczne są dobrej jakości złącza.

Semicon sp. z o.o. z Warszawy jest autoryzowanym dystrybutorem wyrobów jednego z głównych światowych producentów złączy elektronicznych, optycznych i pneumatycznych - szwajcarskiej firmy LEMO.
LEMO wytwarza złącza sygnałowe i zasilające, wyposażone zarówno w obudowy metalowe, jak i plastikowe. Cechą charakterystyczną wszystkich tych złączy jest mechanizm ich łączenia - tzw. push--pull. Do zalet złączy firmy LEMO można zaliczyć wysoką jakość ich wykonania oraz dużą odporność na niekorzystne warunki pracy. Według producenta złącza te znakomicie sprawdzają się w środowisku zasolonym lub zanieczyszczonym olejami. Wyróżniają się one również bardzo dobrymi właściwościami ekranowania pola elektromagnetycznego.
Złącza firmy LEMO mogą być stosowane m.in. w aparaturze do pomiarów temperatury, pobierania próbek mieszanek gazów (z wykorzystaniem złączy pneumatycznych), do pomiarów drgań czy pomiarów wysokonapięciowych.
O bardzo dobrej jakości złączy firmy LEMO świadczy ich wykorzystanie przez Przemysłowe Centrum Optyki SA z Warszawy. Są one używane m.in. w wyrobach przeznaczonych dla wojska, takich jak noktowizyjne gogle dla pilotów. W Polsce opisywane złącza są też stosowane m.in. przez firmę MBJ Electronics s.c. z Krakowa do produkcji przyrządów do pomiaru drgań.

Reklama

www.semicon.com.pl

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama