Złoty Medal MTP dla wykrawarki Prima Power

Firma Prima Power, jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nagrodą tą wyróżniono najszybszą na świecie wykrawarka zintegrowana z gilotyną kątową SGe6.

W tym roku stoisko sygnowane marką Prima Power zajmowało ponad 250 m2. Po raz pierwszy w Polsce szerokiej publiczności przedstawiono maszynę nowej generacji z serii Shear Genius SGe6 oraz jedyny dostępny na rynku serwo-elektryczny automat gnący FBe4 z serii Fast Bend. Wydarzenie było doskonałą okazją do przetestowania funkcjonalności maszyn.

Reklama

SGe6 to wykrawarka rewolwerowa zintegrowana z gilotyną kątową. Wykorzystując małą powierzchnię hali, maszyna jest w stanie przetworzyć pełnowymiarowy arkusz blachy w gotowy wycięty detal, który może zostać poddany dalszej obróbce. Pozwala to nie tylko na skrócenie samego czasu obróbki aż do 60% oraz redukcję odpadu o 10%, lecz także na zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej nawet do 100 000 kW rocznie.

FBe4 to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie z zakresu gięcia. Dzięki zastosowaniu napędów serwo-elektrycznych może uzyskać większą wydajność i produktywność, wynikającą z oszczędności energii elektrycznej aż do 64% oraz zużycia surowców i zmniejszenia kosztów eksploatacji nawet do 65%.

Reklama

Technologia jutra SGe6, którą można wykorzystywać w praktyce już dzisiaj, została wyróżniona Złotym Medalem MTP - jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Jest on przyznawany produktom, które spełniają kryteria najwyższej jakości, innowacji, wytwarzanym w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Wyboru spośród prawie 500 zgłoszeń dokonuje profesjonalne jury, składające się z wybitnych ekspertów z sektora inżynieryjnego. Złoty Medal MTP jest także potwierdzeniem doskonałości produktu, a prestiż tej nagrody z ponad trzydziestoletnią tradycją zapewnia dodatkową rekomendację rynkową.

www.primapower.com/pl/

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę