Zmiana na stanowisku prezesa Universal Robots

Zmiana na stanowisku prezesa Universal Robots Universal Robots

Jürgen von Hollen, obecny prezes Universal Robots, podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska wraz z końcem bieżącego roku z zamiarem podjęcia nowych wyzwań w niekonkurencyjnym obszarze. Von Hollen sprawował funkcję prezesa Universal Robots od października 2016 r.

Dziękuję Jürgenowi za 4 lata przywództwa w UR, rosnącym ze statusu start-upu do pozycji niekwestionowanego lidera w segmencie przemysłowych robotów współpracujących – powiedział Mark Jagiela, prezes i dyrektor wykonawczy Teradyne. – Jürgen pozostawia firmę z utalentowanymi pracownikami, ekosystemem zaangażowanych dystrybutorów i partnerów technologicznych oraz rosnącą, globalną bazą klientów z ponad 50 000 wdrożonych cobotów. Jest to silna platforma do osiągania kolejnych etapów wzrostu.

Rolę prezesa UR, do momentu objęcia stanowiska przez nowego lidera, będzie pełnił Gregory Smith, prezes Teradyne Industrial Automation Group.

Źródło: Universal Robots

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę