Zmiany w zarządzie LW Bogdanka

LW Bogdanka
Reklama
Reklama

LW Bogdanka, jedna z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych kopalnii węgla kamiennego
w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, poinformowała o zmianach w zarządzie.

Krzysztof Szlaga przestał pełnić funkcję prezesa zarządu z dniem 16 lutego 2018 r. Do czasu powołania nowego prezesa zarządu funkcję tę będzie pełnił Sławomir Karlikowski, obecny zastępca prezesa zarządu ds. produkcji, pełniący równocześnie funkcję kierownika ruchu zakładu górniczego. Sławomir Karlikowski jest związany z LW Bogdanka SA od 1991 r., od 2016 r. jako członek zarządu spółki.

Reklama

Dziękujemy Krzysztofowi Szladze za 5 lat pracy w zarządzie LW Bogdanka i jego wkład włożony w rozwój spółki. Był to ważny okres dla Bogdanki. Spółka poradziła sobie w trudnym otoczeniu rynkowym, stała się częścią Grupy Enea i wdraża nową strategię rozwoju. Ciągłość wysokiej jakości zarządzania zapewnią pozostali członkowie zarządu, którzy pozostają w spółce. Krzysztofowi Szladze życzę sukcesów w dalszej karierze zawodowej – powiedział Mirosław Kowalik, przewodniczący rady nadzorczej LW Bogdanka.

Praca w Bogdance to bardzo ważny okres mojego zawodowego życia. Odchodzę z poczuciem zawodowej satysfakcji gdyż dzięki wspólnej pracy zarządu i załogi, LW Bogdanka to obecnie spółka w bardzo dobrej formie, stabilna finansowo i operacyjnie – wskaźniki efektywności należą do najwyższych w branży, spółka wypracowuje bardzo dobre wyniki finansowe, a dzięki otrzymaniu w 2017 r. koncesji na złoże Ostrów będzie mogła fedrować przez kolejnych blisko 50 lat – powiedział Krzysztof Szlaga, odchodzący prezes zarządu LW Bogdanka.

Reklama

Źródło: LW Bogdanka

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama