Znamy już finalistów trzeciej edycji „Starcia Szlifierzy”

3M
Reklama
Reklama

Znamy już finalistów 3. edycji „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu. Do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników, spośród których najlepszych 12 wyszlifowało sobie drogę do wielkiego finału. Już w przyszłym roku powalczą oni o wycieczkę do Hiszpanii i tytuł Szlif Mistrza 3M.

W tym roku regionalne eliminacje odbyły się 16 i 17 października w Sosnowcu podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum ExpoSilesia. Szlifierze z całej Polski zjechali do Sosnowca, miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, aby powalczyć o 12 miejsc w wielkim finale. Na wszystkich profesjonalistów czekały 4 konkurencje praktyczne oraz wykłady edukacyjne z innowacji w procesach szlifowania i cięcia oraz zasad BHP. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, które ułatwią codzienną pracę oraz zwiększą jej bezpieczeństwo.

Reklama

Do wielkiego finału zakwalifikowalifikowało się 12 zawodników:
1. Laureaci I miejsca – Karol Szałaga z firmy Praks oraz Krystian Szywalski z firmy Gniotpol Trailers otrzymali nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II Scotch-Brite oraz szlifierkę Metabo.
2. Nagrodę za II miejsce – otrzymał Daniel Małysz z firmy Multiform i Piotr Piłczyński z S&S Piłczyński wygrywając przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite oraz szlifierkę Metabo.
3. Nagrodę za III miejsce – otrzymał Michał Kościk z firmy Spaw-Met oraz Rafał Brzozowski z firmy NBS/Rabax wygrywając nagłowie G500, produkty Cubitron i Scotch-Brite oraz szlifierkę Metabo.
4. Laureaci IV miejsca – Marcin Lechwar z firmy KPRM Infrastruktura oraz Michał Kędzierski otrzymali zestawy komunikacyjne Peltor z radiem, zestawy produktów Cubitron II i Scotch-Brite.
5. Nagrodę za V miejsce – otrzymał Kamil Łukajczyk z firmy KPRM Infrastruktura oraz Maciej Podgajny z Biura Technologiczno - Marketingowego TTM wygrywając zestaw kosmetyków samochodowych 3M, zestaw produktów Cubitron II i ScotchBrite.
6. Nagrodę za VI miejsce – otrzymał Krzysztof Gebauer z firmy Gniotpol Trailers oraz Dawid Bogacki z firmy MEGALIFT wygrywając ochronniki słuchu Peltor Optime (1 szt.), zestaw produktów Cubitron II i Scotch-Brite.

W tym roku po raz pierwszy zawody zostały zorganizowane w nowej formule. W ciągu dwóch dni ze 100 zawodników zostało wyłonionych 12 finalistów, którzy zmierzą się ze sobą w wielkim finale na początku 2019 r. Szlifierze powalczą o wyjątkowe nagrody, w tym wyjazd do Hiszpanii i tytuł Szlif Mistrza 3M.

Podczas tegorocznych zawodów zostały ustanowione kolejne rekordy. Karol Szałaga z firmy Praks zużył jedynie 0,07 mm tarczy Cubitron II w konkurencji zręczność szlifierza, to prawie połowę mniej niż rekordzista z zeszłego roku.

To były jednocześnie pierwsze zawody organizowane w bliskiej współpracy z firmą Metabo, która tak jak 3M dba o bezpieczeństwo szlifierzy, szkoli i edukuje ich w tym zakresie. Dzięki połączeniu sił i wiedzy tych dwóch firm, Starcie Szlifierzy było jedynym miejscem, gdzie szlifierze i technolodzy mogli skorzystać z wiedzy specjaistów z 3M i Metabo biorąc udział w specjalnie przygotowanych szkoleniach

Reklama

Tegoroczne zawody były pełne emocji, każdy z zawodników wykazał się ogromnym zaangażowaniem i precyzją w cięciu, czuć było sportowego ducha walki. Wszyscy, którzy wzięli udział w eliminacjach udowodnili, że szlifowanie jest dla nich nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją – mówi Mariusz Napierała, dyrektor Działu Materiałów Ściernych. – Jest nam niezmiernie miło, że zawody „Starcia Szlifierzy” wpisały się w kalendarz imprez branżowych, stając się kultowym wydarzeniem, na którym specjaliści z obróbki metalu mogą zdobywać nowe umiejętności, podnosić swoje kwalifikacje, szkolić szlifierski warsztat oraz nawiązywać nowe kontakty. Cieszy nas, że staliśmy się inspiracją dla innych krajów, ponieważ zawody w podobnej formule odbywają się również w Stanach Zjednoczonych i Czechach, a niebawem w innych krajach.

Wielki finał trzeciej edycji Starcia Szlifierzy 12 najlepszych zawodników wyłonionionych podczas eliminacji w Sosnowcu w ciągu ostatnich dwóch dni weźmie udział w finale i powalczy o cenne nagrody, w tym m.in. o wyjazd do Hiszpanii. Wielki finał trzeciej edycji zawodów odbędzie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2019 r. we Wrocławiu.

Źródło: 3M

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama