18-19 października Dni Otwarte w Automationstechnik

Automationstechnik
Reklama
Reklama

Znakomity muzyk, wspaniały artysta, wybitny krakowianin – Zbigniew Wodecki – często powtarzał, że aby odnieść sukces, na początku kariery trzeba się związać z jakimś porządnym nazwiskiem. Żartował, że tak powstała piosenka „Zacznij od Bacha”.

Ponad 22 lata temu inny krakowianin postanowił wykorzystać tę bezdyskusyjną prawdę i rozpoczął współpracę z firmą Robert BOSCH. Tak powstała firma Automationstechnik Sp. z o.o. (AT), która teraz jest jednym z liderów branży wyposażenia produkcyjnego w Polsce i zaprasza do grodu Kraka na Dni Otwarte w październiku. Jej działalność jako integratora opiera się na projektowaniu i budowie maszyn oraz linii dla przemysłu, a także dostarczaniu produktów wspierających bezpośrednio wdrażanie zasad Lean Manufacturing, 5S i filozofii Kaizen.

Co będzie można zobaczyć podczas wizyty w firmie? Dla kogo Dni Otwarte powinny być wydarzeniem obowiązkowym? O tym wszystkim poniżej.

Reklama

Lean, 5S, Kaizen

Wśród kilku marek reprezentowanych przez AT jest jedna, której produkty zwracają uwagę, choć nie powalają zaawansowaną technologią. Mowa oczywiście o firmie Orgatex, która w swojej ofercie ma m.in. rozwiązania do znakowania przestrzeni produkcyjnej, oznaczenia miejsc składowania, pojemników, tablice Kanban, Heijunka itp.

Reklama

Ergonomia

Automationstechnik jest też wyłącznym przedstawicielem firmy Bloksma, która oferuje pneumatyczne i elektryczne podnośniki stanowiskowe, pozwalające na organizację pracy w sposób ergonomiczny i bezpieczny poprzez optymalizację wysokości i dostępności elementów przetwarzanych. Ma to bezpośredni wpływ na zmniejszenie obciążenia pracownika oraz redukowanie ryzyka występowania chorób kręgosłupa, a jednocześnie na poprawę wyników pracy (KPI). Podnośniki są stosowane przy liniach lub stanowiskach montażowych oraz stacjach pakowania i mogą pracować w układzie sterownia ręcznego lub automatycznego.

Logistyka zakładowa

Zupełnie niedawno krakowska firma rozpoczęła współpracę również z fińskim producentem – firmą K.Hartwall, która proponuje kompleksowe rozwiązania dla logistyki zarówno wewnątrz- jak i międzyzakładowej. K.Hartwall udowadnia, że przedsiębiorstwa produkcyjne, które w swojej działalności mogą wykorzystywać pojemniki KLT oraz pociągi logistyczne, są w stanie przy pomocy prostych produktów, np. wózków transportowych oraz palet adaptacyjnych, kilkukrotnie skrócić czas związany z przemieszczaniem detali.

Technika montażu

Jak już zaznaczono, związki z firmą Bosch trwają od ponad 20 lat, dlatego oferta Bosch Rexroth to jeden z flagowych produktów w handlowym asortymencie AT. W jego skład wchodzą przede wszystkim aluminiowe systemy montażu (profile, elementy złączne i pozostałe akcesoria), systemy transportowe (paletkowe, łańcuchowe, rolkowe), system profili rurkowych ECO Shape i wiele innych. Produktów tych, sygnowanych marką Bosch Rexroth, nie trzeba już dzisiaj nikomu przedstawiać – u większości producentów są już standardem. Jednak Automationstechnik oferuje w tym zakresie coś więcej – pomoc specjalistów i sposób na skrócenie czasu montowania konstrukcji.

Nitowanie radialne

Ofertę handlową bardziej zaawansowanych technicznie produktów otwierają nitownice radialno-punktowe marki Friedrich. Służą one m.in. do tworzenia stałych i/lub ruchomych połączeń pomiędzy dwoma elementami. Wszystkie typy nitownic mogą zostać wyposażone w systemy czynnej kontroli procesu (pomiar wysokości i/lub występu nitu). W zależności od typu urządzenia i sterowania produkty te znajdują zastosowanie zarówno w półautomatycznych, jak i w pełni zautomatyzowanych procesach produkcyjnych.

Prasowanie

AT współpracuje również z firmą Mader Pressen, która posiada w swojej ofercie szeroki wybór pras przemysłowych –ręcznych, pneumatycznych i hydropneumatycznych – wraz ze standardowym systemem oprzyrządowania. Produkty Mader Pressen służą m.in. do montażu, zaciskania, wykrawania, gięcia, nitowania, cięcia czy klejenia. Zakres sił nacisku pras mieści się w przedziale od 30 N do 100 kN. Wszystkie typy urządzeń mogą zostać wyposażone w system czynnego pomiaru np. siły i/lub drogi. W zależności od typu urządzenia i sterowania prasy Mader mogą być wykorzystane i w półautomatycznych, i w zautomatyzowanych w pełni procesach produkcyjnych.

Podawanie wibracyjne

Propozycję Automationstechnik obejmującą specjalistyczne urządzenia zamykają podajniki wibracyjne, które znalazły się w tym zestawieniu dzięki współpracy AT z firmą Fimotec Fischer. Niemiecki producent to najwyższa liga w niezwykle wymagającej sztuce budowania podajników wibracyjnych. Jego produkty charakteryzuje wysoka trwałość i wydajność, a przy tym bezbłędna powtarzalność w podawaniu elementów o często niezwykle skomplikowanych kształtach.

Budowa maszyn

Automationstechnik projektuje i buduje również maszyny oraz linie montażowe i transportowe do automatyzacji procesów, integrując ww. produkty w gotowych, profesjonalnie przygotowanych aplikacjach – szytych na miarę i spełniających podstawowe wymogi Przemysłu 4.0. Największą grupę klientów AT stanowi przemysł automotive, choć w bogatej historii firmy są także realizacje dla branży elektrotechnicznej, AGD, tytoniowej i wielu innych.

Parafrazując słowa mistrza Wodeckiego, życzymy wszystkim uczestnikom październikowych Dni Otwartych, żeby za jakiś czas mogli powiedzieć, że aby odnieść sukces w działalności produkcyjnej, należy związać się z doświadczonym i solidnym dostawcą wyposażenia, jakim jest Automationstechnik Sp. z o.o. z Krakowa.

Szczegółowe informacje dotyczące Dni Otwartych w Automationstechnik Sp. z o.o. oraz formularz rejestracyjny uczestnictwa dostępne są pod adresem: automationstechnik.pl/dni-otwarte-rejestracja/

Źródło: Automationstechnik

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama