Adapter IoT firmy Rittal umożliwia sprawną komunikację urządzeń i maszyn

Rittal
Reklama
Reklama

Cyfryzacja jest jednym z najważniejszych elementów, które są wciąż doskonalone w zakładach produkcyjnych. Podstawowymi problemami przed jakimi stoją menadżerowie to pytania co zrobić, gdy komunikacja maszyn i urządzeń jest niewystarczająca? Rozwiązaniem jest z pewnością cyfrowa modernizacja.

Jednym z takich inteligentnych rozwiązań jest nowy adapter IoT do klimatyzatorów Blue e, wprowadzony przez firmę Rittal. Umożliwia on integrację urządzeń chłodzących z inteligentnymi systemami zarządzania. Adapter do klimatyzatorów Blue e zapisuje dane oraz sporządza analizy efektywności systemu chłodzenia. Oznacza to, że urządzenie umożliwia monitorowanie do dziesięciu klimatyzatorów w układzie master-slave. Dzięki nowemu rozwiązaniu system monitorowania automatycznie powiadamia użytkownika o nieprawidłowościach oraz może być również skonfigurowany w celu wykrywania usterek. Pozwala to na wyeliminowanie w przedsiębiorstwie kosztownych przestojów maszyn, które są jednym z większych problemów w procesie produkcji. Adapter do klimatyzatorów Blue e Rittal przeznaczony jest do wszystkich urządzeń serii Blue e pracujących z kontrolerem Comfort - zarówno w wersji do zabudowy dachowej, jak i naściennej. Dotyczy to nie tylko urządzeń standardowych, ale również w wersji ze stali nierdzewnej. Także klimatyzatory Rittal z klasyfikacją Nema 3R/4 lub Nema 4X, które często wykorzystywane są na zewnątrz budynku, można teraz połączyć z aplikacjami IoT.

Reklama

Nowy adapter został opracowany w celu umożliwienia komunikacji dla urządzeń starszej generacji. Integrację klimatyzatorów serii Blue e z innymi systemami można obecnie w prosty sposób zaprojektować za pomocą interfejsu IoT, a uruchomienie systemu odbywa się łatwo, szybko i wygodnie – za pośrednictwem internetowego serwera zintegrowanego z interfejsem.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Rittal 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama