Agrochem Puławy wyłącznym dystrybutorem produktów Compo Expert na rynku w Polsce

Agrochem Puławy wyłącznym dystrybutorem produktów Compo Expe Canva

Wiodący dystrybutor nawozów w Polsce – Agrochem Puławy oraz międzynarodowy producent nawozów dolistnych i specjalistycznych Compo Expert – spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Grupa Azoty – łączą siły, aby kompleksowo zaopatrywać swoich klientów. Od stycznia br. Agrochem Puławy został wyłącznym dystrybutorem produktów Compo Expert na terenie Polski. 

Na mocy nawiązanej współpracy portfolio produktowe Agrochem Puławy zostaje poszerzone o nawozy granulowane z inhibitorem nitryfikacji, nawozy dolistne i specjalistyczne. Współpraca z Compo Expert umożliwi dystrybutorowi nawozów Grupy Azoty dotarcie do szerszego grona odbiorców, głównie w sektorze ogrodniczo-sadowniczym. 

Grupa Azoty przejęła Compo Expert, jednego z czołowych producentów nawozów specjalistycznych, sprzedawanych w 100 krajach świata, w 2018 r. Compo Expert to międzynarodowa firma posiadająca swoje biura sprzedaży w 22 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, a także w Azji i Afryce. Spółka jest producentem wysokiej jakości, specjalistycznych nawozów i biostymulatorów, a produkcja odbywa się w czterech własnych fabrykach w Krefeld (Niemcy), La Vall d'Uixó (Hiszpania), Deinze (Belgia) i Patras (Grecja). 

– Decyzja o włączeniu produktów Compo Expert do oferty Agrochem Puławy z opcją wyłączności na terenie Polski to naturalny krok w kierunku rozwoju portfolio produktowego wiodącego dystrybutora nawozów w Polsce, który jest częścią Grupy Azoty. Połączone siły sprzedażowe dwóch spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej oraz fachowe doradztwo techniczne to gwarancja zachowania wysokiego standardu usług i produktów, które dostarczamy rolnikom – mówi Tomasz Hryniewicz, wiceprezes zarządu Grupy Azoty SA, prezes Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy SA.

Compo Expert oferuje bezpieczne rozwiązania do produkcji owoców, warzyw, upraw polowych, do utrzymania muraw sportowych, terenów rekreacyjnych i zieleni publicznej, a także szkółek i roślin ozdobnych. W portfolio spółki znajdują się specjalistyczne nawozy mineralne i stabilizowane, nawozy o spowolnionym i kontrolowanym uwalnianiu, nawozy rozpuszczalne w wodzie i płynne, a także biostymulatory i produkty poprawiające kondycję gleby.

Źródło: Grupa Azoty

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę