Andrzej Mochoń: To jedna z bardziej widowiskowych wystaw, jakie organizujemy

Andrzej Mochoń: To jedna z bardziej widowiskowych wystaw Targi Kielce

Gdy mówimy o Salonie Technologii Obróbki Metali wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, na pewno nie można mówić o stagnacji. O tym, jak będzie wyglądać tegoroczna edycja targów STOM, na co mogą liczyć zwiedzający i czym jeszcze zaskoczą nas targi – rozmawiamy z Andrzejem Mochoniem, prezesem Targów Kielce.

W zeszłym roku wystawy trwały o jeden dzień dłużej, a czym zaskoczy nas Przemysłowa Wiosna 2024?

Andrzej Mochoń: W tym roku wystawcy Przemysłowej Wiosny po raz pierwszy w historii będą prezentować się, nie w 7, a w 8 halach targowych. Z powodu ogromnego zainteresowania tegoroczną edycją przemysłowego cyklu zdecydowaliśmy się skorzystać z dodatkowej hali. Jest to rozwiązanie, które praktykujemy od 2005 r. podczas Targów Techniki Rolniczej Agrotech. W zeszłym roku w hali tymczasowej prezentowali się także wystawcy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji przejściowej. Targi Kielce planują bowiem budowę nowej hali wystawienniczej. Inwestycja powinna zabezpieczyć zapotrzebowanie na największe imprezy targowe odbywające się w stolicy regionu.

Panie prezesie, jak pan sądzi, z czego wynika tak duże zainteresowanie Przemysłową Wiosną?

Można by powtórzyć, funkcjonujący od lat slogan, że targi są barometrem gospodarki. Jeżeli w danej branży dzieje się dobrze, to targi są tego odzwierciedleniem. Przemysł w naszym kraju jeszcze całkowicie nie odbił się po perturbacjach związanych najpierw z pandemią, a później z wojną. Targi są niezwykle skuteczną metodą nawiązywania nowych, ważnych w niepewnych czasach kontaktów biznesowych.

>>Zobacz więcej informacji o tegorocznej edycji targów STOM – Pobierz bezpłatny MM Magazyn Targowy<<

Niewątpliwą zaletą Przemysłowej Wiosny jest też jakość zwiedzających. Za bardzo przywiązaliśmy się do liczb, rekordów frekwencyjnych itp. W branżowych wystawach B2B, w jakich specjalizuje się nasz ośrodek, tak naprawdę chodzi nie tylko o liczbę osób, które odwiedzą stoisko, a o rozmowy, z których wynikną potem konkretne decyzje zakupowe. W poprzednim roku w Przemysłowej Wiośnie wzięło udział około 20 tysięcy zwiedzających.

To czego mogą spodziewać się goście targów spod znaku STOM?

Tradycyjnie już hale Targów Kielce zamienią się w ogromną „fabrykę”. Te tony sprzętu, które przywożone są do nas przez dwa tygodnie, to nie jest tylko ekspozycja. Wszystkie maszyny pracują, prezentacje są dynamiczne, śmiało można powiedzieć, że to jedna z bardziej widowiskowych wystaw, jakie organizujemy.

Nie mniej ciekawie zapowiadają się konferencje i seminaria. Merytoryczne spotkania podczas takich wystaw B2B są niezwykle istotne. Dzięki temu, że mamy cenionych w branży partnerów, proponowane treści są doskonałym uzupełnieniem ekspozycji.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę