Anna Lemańska-Kramer: To będzie prawdziwy kalejdoskop nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu

Prawdziwy kalejdoskop nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu Grupa MTP

Tegoroczna edycja targów ITM INDUSTRY EUROPE zapowiada się imponująco, na wydarzenie zgłosiło się już ponad 500 firm, liderów branży przemysłowej, których stoiska będzie można odwiedzić przez 4 dni – od 31 maja do 3 czerwca br.

W gronie wystawców znaleźli się już m.in.: DMG Mori Polska, GF Machining Solutions, Yamazaki Mazak Central Europe, Dematec, High Technology Machines, Machine Tools International, Schunk Intec, Trumpf Polska, Amada, Kimla, DIG Świtała, Pol-Sver, Boschert Polska, Adige, Siemens, Kuka CEE, Fanuc Polska, Yaskawa Polska, Astor, Mitutoyo Polska, Carl Zeiss.

– To będzie prawdziwy kalejdoskop nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu! Nie zabraknie widowiskowych pokazów maszyn, robotów, technologii addytywnych, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Nadeszły czasy bliźniaków cyfrowych i sztucznej inteligencji – dlatego te tematy mocno wybrzmią w programie targów. Organizując tegoroczną edycję ITM INDUSTRY EUROPE, mamy świadomość zmieniającej się bardzo dynamicznie rzeczywistości. Pandemia i konflikt w Ukrainie skłoniły nas do dostosowania tematyki do obecnej sytuacji. Druga edycja Kongresu Industry Next towarzyszącego targom odbędzie się pod hasłem: Rok wyzwań dla polskiego przemysłu. Przedstawiciele ministerstwa oraz kluczowych organizacji i firm sektora przemysłowego będą dyskutować na temat strategii przemysłowej Polski w kontekście perturbacji na rynku surowców, relokacji europejskiego przemysłu a także nowych kierunków eksportowych. W drugim dniu Kongresu Industry Next odbędą się praktyczne warsztaty pt.: EDIH HPC4Poland – Digital Transformation of Industry. Eksperci zaprezentują narzędzia i przykłady wdrożeń „cyfrowych bliźniaków” w branży automotive i produkcji maszyn. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć wiedzę i kompetencje oraz poznać praktyczne rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy i technologii wspierających digitalizację przemysłu wraz z możliwościami dofinansowania transformacji cyfrowej.

zaproszenie na targi ITM

Po raz pierwszy na targach ITM INDUSTRY EUROPE pojawi się bardzo nośny obecnie temat dotyczący komercjalizacji technologii kosmicznych i ich transferu do sektora pozakosmicznego. Panel dyskusyjny poprowadzą eksperci Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Z kolei we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym pokażemy innowacyjne startupy. KPT ScaleUP to wiodący polski akcelerator Przemysłu 4.0, który zorganizuje tę wyjątkową strefę innowacji. Nie zabraknie także premierowych pokazów dla entuzjastów technologii addytywnych. Zaprezentujemy najnowsze rozwiązanie do kompleksowej kontroli jakości obiektów wielkogabarytowych a także skanowanie bolida wyścigowego przy użyciu laserowych skanerów 3D. Poruszymy wątki najbardziej obiecujących trendów w wykorzystaniu możliwości druku przestrzennego w rozwoju nowych technologii hardware, biotechnologii, nanotechnologii i energetyki. Uczestników zabierzemy także w podróż do wirtualnej fabryki. Tam każdy będzie mógł obejrzeć z bliska i zapoznać się z poszczególnymi procesami, dokładnie tak, jakby znajdował się w zakładzie produkcyjnym. To tylko fragment atrakcyjnego programu, który wzbogaca tegoroczną, imponującą ekspozycję targów ITM Industry Europe. Po więcej wiedzy i inspiracji zapraszamy do Poznania! – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE. 

>>Zobacz więcej o targach ITM Industry Europe<<

źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę