APX Technologie nowym agentem Makino w Polsce

APX Technologie nowym agentem Makino w Polsce Makino

Na polskim rynku obrabiarek firma Makino będzie miała nowego agenta od 1 kwietnia tego roku. Firma APX Technologie, założona w 1992 r., doskonale zna polski rynek i najlepiej wie jak wykorzystać możliwości, które on oferuje.

Krajowe i międzynarodowe kontakty

Podobnie jak Makino, APX Technologie ma wiele kontaktów na całym świecie, ponieważ współpracuje z dostawcami zlokalizowanymi od Japonii po Hiszpanię. Ich podejście do prowadzenia interesów jest całkowicie zgodne z podejściem Makino. Żeby dostarczyć właściwy sprzęt do wykonania danego zadania, najpierw należy zrozumieć potrzeby klienta, a następnie trzeba wyjaśnić, jakie korzyści, w stosunku do konkurencji, przyniesie mu akurat ten wybór produktów. To jest właśnie siła APX Technologie.

Dostawca i producent obrabiarek

To, co wyróżnia APX Technologie, to podwójna rola dostawcy i producenta obrabiarek w jednym. Z siedzibą w Opaczy pod Warszawą i z zakładem produkcyjnym w Cienisku koło Strzelna, firma APX Technologie produkuje komponenty dla czołowych dostawców z branży lotniczej i kolejowej. Jest to więc agent, który zna potrzeby i problemy producentów z własnego doświadczenia. Współpraca APX Technologie z Makino da producentom w Polsce możliwość większego zaistnienia na rynku oraz uzyskania kluczowych korzyści w konkurowaniu z innymi krajami z Europy i Dalekiego Wschodu.

Zmieniające się środowisko rynkowe w Polsce

Piotr Świdzikowski, wiceprezes APX Technologie, zauważa jak polscy producenci zmieniają paradygmat produkcji. Nie są już krajem niskich kosztów, coraz częściej pozycjonują się jako producenci wysokiej klasy. Ta transformacja ma daleko idące konsekwencje we wszystkim, począwszy od technik produkcji i umiejętności operatorów, a skończywszy na maszynach i narzędziach potrzebnych do dalszego rozwoju, a co za tym idzie do spełniania oczekiwań płynących z rynku. Makino jest w pełni świadome jak wygląda rozwój polskiego rynku, co więcej, dysponuje technologiami i możliwościami pozwalającymi zaspokoić zmieniające się potrzeby rynku.

Z wielką przyjemnością witamy APX Technologie jako naszego nowego agenta w Polsce. Synergia wynikająca z tego sojuszu przyniesie wiele korzyści zarówno polskim dostawcom obrabiarek, samej firmie APX Technologie, jak i nam w Makino – stwierdził Robert Ciechowski, country manager Makino

Poprzez zawarcie sojuszu pomiędzy Makino i APX Technologie, Makino rozszerzyło swój zasięg działania na rynku polskim. Może teraz zapewnić dodatkowe możliwości, aby zaspokoić wymagania klientów i usprawnić wymagane przez nich wsparcie.

Źródło: Makino

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę