Baterie przemysłowe Tensor – popraw wydajność floty magazynowej

Baterie przemysłowe Tensor – popraw wydajność floty magazyno Exide Technologies

Starasz się poprawić wydajność swojej floty? Walczysz o obniżenie kosztów operacyjnych? Chcesz być bardziej eko? Baterie Tensor do wózków widłowych są gotowe, aby uratować sytuację!

Żyjemy w świecie pełnym pośpiechu, gdzie wymaga się jak najszybszego przeładunku towarów, a magazyny są w związku z tym maksymalnie obciążone. Ta tendencja wywiera presję na firmy, żeby świadczyć szybkie usługi najwyższej jakości. Maksymalna wydajność stanowi również obciążenie dla ich zdolności do obniżania kosztów i zużycia energii – czy naprawdę można znaleźć równowagę?

Powiązane firmy

Tak, można! Exide Technologies dostarcza rozwiązanie w postaci wytrzymałego akumulatora Tensor. Floty magazynowe zasilane akumulatorami Tensor mogą oszczędzać do 14% energii, wydłużyć czas pracy o połowę i przewozić towary nawet o 27% szybciej w porównaniu ze standardowymi akumulatorami ołowiowymi.

akumulator przemysłowy Tensor

 

Cechy bohatera

Wózki widłowe mogą działać znacznie dłużej, gdy są zasilane zaawansowanymi bateriami kwasowo-ołowiowymi Tensor – w rzeczywistości ponad 10 000 godzin pracy – i można je w pełni naładować przy rozładowaniu do 80% w ciągu zaledwie czterech godzin. Dzięki temu idealnie nadają się do pracy wielozmianowej. Dzieje się tak dzięki układowi szybkiego ładowania, który przyczynia się też do obniżenia temperatur roboczych.

czas pracy akumulatorów Tensor

 

Akumulatory Tensor nadają się również do zastosowań na zewnątrz, gdzie temperatury zmieniają się w ciągu roku. Jest to szczególnie ważne w miesiącach zimowych, ponieważ tradycyjnie niższe temperatury mają szkodliwy wpływ na wydajność i pojemność akumulatora. Baterie będą musiały być wymieniane lub ładowane częściej niż zwykle – co prowadzi do spadku wydajności i efektywności, potencjalnie zagrażając wydajności danego magazynu.

Okrzyknięty „inteligentnym systemem ładowania”, autorski profil Z firmy Exide, w połączeniu z systemem cyrkulacji powietrza i czujnikiem temperatury, pozwala firmom kontrolować prędkość ładowania baterii Tensor, ponieważ szybkość ładowania akumulatorów można spowolnić podczas przestojów.

ładowanie akumulatorów Tensor

 

Realne zyski

Na papierze brzmi to jak atrakcyjna propozycja, zachowująca równowagę między wydajnością a zrównoważonym rozwojem – ale jak wyglądają fakty? Czy można przekształcić te obietnice w rzeczywistość?

Odpowiedź jest jednoznaczna: znamy przypadek, gdzie akumulator Tensor wystarczył na ponad sześć lat pracy w wózku wysokiego składowania z ruchomym masztem o udźwigu 1,4 t, pracującym w firmie logistycznej w Niemczech na dwie zmiany. Wyjątkowo przetrwał dłużej niż wózek, który napędzał!

Te same niezwykłe cechy przekonały producenta elektrycznych wózków widłowych, firmę Carer, do wybrania baterii Tensor do swojej floty o dużej pojemności. Chcieli czystszych paliw, byli zdeterminowani, aby zmniejszyć swój ślad węglowy i obniżyć całkowity koszt posiadania. I opłaciło się! Firma Carer odnotowała znaczne korzyści od czasu zakupu pierwszego akumulatora Tensor.

Miej pełną kontrolę nad mocą

Jeśli zdecydujesz się na usprawnienie floty magazynowej z Tensor, pomyśl o nowoczesnym systemie zdalnego zarządzania akumulatorami Motion+Fleet i przenieś wydajność floty na jeszcze wyższy poziom jednocześnie zmniejszając koszty operacyjne.

Sprawdź historię ładowania akumulatora i jego krytyczne parametry, zarządzaj akumulatorami i pulą ładowań, monitoruj, analizuj i kontroluj zużycie energii, uzyskaj dostęp do gwarancji akumulatora: Motion+ Fleet pomaga lepiej kontrolować procesy, zasoby i operacje. Bądź o krok do przodu z naszym systemem zarządzania akumulatorami Motion+Fleet!

system zarządzania akumulatorami

 

Artykuł sponsorowany Exide Technologies

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

GNB Industrial Power jest dywizją Exide Technologies – jednego z największych producentów baterii przemysłowych i akumulatorów starterowych. GNB jest uznanym dostawcą baterii do wózków przemysłowych z wysokim zapotrzebowaniem w zakresie wydajności i stabilności cyklicznej baterii. Prostowniki GNB oraz rozwiązania w zakresie zarządzania flotą, a także serwis i doradztwo, gwarantują zachowanie optymalnych kosztów operacyjnych w logistyce wewnętrznej.

Sprzedaż spółki dotyczy w  zdecydowanej większości rynku pierwotnego, trafia do klientów takich, jak Linde, Still, Jungheinrich, Emtor,  Toyota, OMV, pozostała część zasila rynek wtórny. W zakresie prostowników kilkanaście procent obrotów stanowi rynek polski, zdecydowana większość natomiast trafia na eksport, do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Danii, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, a nawet do Australii.

Spółka posiada certyfikaty IATF 16 949:2016, ISO 9001:2015,  ISO 14 001:2015 oraz ISO 50001:2011.

 

OFERTA

Tensor xGEL to efekt technologicznej rewolucji, która wykorzystuje technologię TENSOR, czyli miedzianą kratkę 3D w kształcie rombu pokrytą ołowiem, pozwalającą na uzyskanie dziesięciokrotnie większej przewodności w płycie ujemnej oraz lepszych parametrów – dzięki całkowicie przeprojektowanej płycie dodatniej o cylindrycznej budowie i zwiększonej powierzchni, w stosunku do standardowych rozwiązań.
W nowej baterii TENSOR xGEL zastosowano kombinację wyżej opisanej budowy z technologią Sonnenschein dryfit®. W efekcie TENSOR xGEL jest wysokowydajną baterią o dużej pojemności i doskonałej zdolności przyjmowania ładunku, całkowicie bezobsługową, możliwą do pełnego doładowania z poziomu rozładowania wynoszącego 70% – w ciągu 8 godzin – dzięki unikalnemu profilowi GNB X.

TENSOR jest marką baterii z ciekłym elektrolitem. Są to baterie miedziane, przeznaczone do rozwiązań specjalistycznych – bardzo ciężkich aplikacji wymagających bardzo krótkich czasów ładowania, o olbrzymich konsumpcjach prądu. Ponieważ baterie TENSOR zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu przestojów w pracy, umożliwiają one pełne naładowanie baterii rozładowanej w 80% w zaledwie 4 godziny. Jest to możliwe dzięki wysokiej wydajności oraz doskonałej absorpcji energii, których efektem jest chłodniejsza bateria oraz bardzo niskie straty energii.

Marathon Classic – baterie EPzS są idealnym źródłem energii dla sprzętu załadowczo-wyładowczego. Sprawdzą się także w maszynach czyszczących, ciągnikach, podnośnikach, pojazdach elektrycznych oraz w łodziach hybrydowych i elektrycznych.

Marathon Excell – dzięki sprawdzonej technologii PzS i unikalnemu stopowi o niskiej zawartości antymonu seria Marathon Excell zaskakuje wysoką wydajnością i niewielkimi potrzebami konserwacyjnymi. Długie przerwy w uzupełnianiu wody (do 24 tygodni) redukują koszty serwisowania do minimum. Szeroka gama dostępnych ogniw sprawia, że Marathon Excell sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach.

Marathon Aqua jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zastosowań wymagających dłuższych przerw w uzupełnianiu wody. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii płyt pancernych, Marathon Aqua charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na prace serwisowe oraz niewielkimi kosztami operacyjnymi.

Marka SONNENSCHEIN to gama baterii VRLA, czyli z zaworem samoregulującym, wykonanych w technologii żelowej lub technologii AGM, jak również litowo-jonowych. Mogą być używane w wózkach widłowych, maszynach czyszczących i pojazdach elektrycznych. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego produkty te są szczególnie polecane do zastosowań w: przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym.

Uzupełnieniem oferty są prostowniki z serii 2100 przeznaczone do wszystkich baterii ołowiowo-kwasowych Motive Power oraz akcesoria, takie jak systemy do uzupełniania wody, recyrkulacji elektrolitu i inne.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.