Baterie Tensor – podnieś wydajność floty magazynowej na wyższy poziom

Baterie Tensor – podnieś wydajność floty magazynowej Exide Technologies

Działanie pod presją, radzenie sobie w ekstremalnych warunkach i skuteczne zapewnienie spokojnej pracy magazynu – baterie Tensor to moc i wydajność, niezbędne do zaspokojenia potrzeb ciężkich zastosowań przemysłowych i nowoczesnych wózków widłowych.

Wydajność na najwyższym poziomie

Najwyższa efektywność pracy to prawdziwa wizytówka akumulatorów Tensor – wydłużenie godzin pracy o połowę i dzięki większej dostępności czasowej aktywnych wózków – rozładunek towarów nawet o 27% szybciej!

Dodajmy do tego zdolność baterii Tensor do zaoszczędzenia 14% energii w porównaniu z odpowiednikami kwasowo-ołowiowymi, która przekłada się na obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) i oszczędności na polu energetycznym – Tensor to rozwiązanie pozwalające realnie poprawić wydajność magazynu.

grafika Exide akumulator Tensor


 

Odpoczywa tylko kiedy Tobie się to opłaca

Wózki widłowe mogą działać znacznie dłużej, gdy są zasilane zaawansowanymi bateriami kwasowo- ołowiowymi Tensor – w rzeczywistości zapewniają ponad 10 000 godzin efektywnej pracy – i można je w pełni naładować przy rozładowaniu do 80% w ciągu zaledwie czterech godzin. Idealnie nadają się do pracy wielozmianowej! Wszystko to dzięki unikalnej konstrukcji układu szybkiego ładowania (technologia Z profile), która przyczynia się do obniżenia temperatur roboczych.

Akumulatory Tensor nadają się również do zastosowań na zewnątrz, gdzie temperatury będą się zmieniać w ciągu roku. Jest to szczególnie ważne w miesiącach zimowych, ponieważ dla tradycyjnych konstrukcji niższe temperatury mają szkodliwy wpływ na wydajność i pojemność akumulatora. Tensor jest przystosowany do pracy w takich warunkach i zdolny do zapobiegania potencjalnym przestojom i opóźnieniom.

porównanie godzin pracy wózka widłowego z różnymi akumulatorami

 

Miej pełną kontrolę nad mocą

Jeśli zdecydujesz się na usprawnienie floty magazynowej z Tensor, pomyśl o nowoczesnym systemie zdalnego zarządzania akumulatorami Motion+Fleet i przenieś wydajność floty na jeszcze wyższy poziom jednocześnie zmniejszając koszty operacyjne.

Sprawdź historię ładowania akumulatora i jego krytyczne parametry, zarządzaj akumulatorami i pulą ładowań, monitoruj, analizuj i kontroluj zużycie energii, uzyskaj dostęp do gwarancji akumulatora: Motion+ Fleet pomaga lepiej kontrolować procesy, zasoby i operacje. Bądź o krok do przodu z naszym systemem zarządzania akumulatorami Motion+Fleet!

Exide Motion+Fleet

 

Artykuł sponsorowany Exide

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

GNB Industrial Power jest dywizją Exide Technologies – jednego z największych producentów baterii przemysłowych i akumulatorów starterowych. GNB jest uznanym dostawcą baterii do wózków przemysłowych z wysokim zapotrzebowaniem w zakresie wydajności i stabilności cyklicznej baterii. Prostowniki GNB oraz rozwiązania w zakresie zarządzania flotą, a także serwis i doradztwo, gwarantują zachowanie optymalnych kosztów operacyjnych w logistyce wewnętrznej.

Sprzedaż spółki dotyczy w  zdecydowanej większości rynku pierwotnego, trafia do klientów takich, jak Linde, Still, Jungheinrich, Emtor,  Toyota, OMV, pozostała część zasila rynek wtórny. W zakresie prostowników kilkanaście procent obrotów stanowi rynek polski, zdecydowana większość natomiast trafia na eksport, do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Danii, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Holandii, Portugalii, a nawet do Australii.

Spółka posiada certyfikaty IATF 16 949:2016, ISO 9001:2015,  ISO 14 001:2015 oraz ISO 50001:2011.

 

OFERTA

Tensor xGEL to efekt technologicznej rewolucji, która wykorzystuje technologię TENSOR, czyli miedzianą kratkę 3D w kształcie rombu pokrytą ołowiem, pozwalającą na uzyskanie dziesięciokrotnie większej przewodności w płycie ujemnej oraz lepszych parametrów – dzięki całkowicie przeprojektowanej płycie dodatniej o cylindrycznej budowie i zwiększonej powierzchni, w stosunku do standardowych rozwiązań.
W nowej baterii TENSOR xGEL zastosowano kombinację wyżej opisanej budowy z technologią Sonnenschein dryfit®. W efekcie TENSOR xGEL jest wysokowydajną baterią o dużej pojemności i doskonałej zdolności przyjmowania ładunku, całkowicie bezobsługową, możliwą do pełnego doładowania z poziomu rozładowania wynoszącego 70% – w ciągu 8 godzin – dzięki unikalnemu profilowi GNB X.

TENSOR jest marką baterii z ciekłym elektrolitem. Są to baterie miedziane, przeznaczone do rozwiązań specjalistycznych – bardzo ciężkich aplikacji wymagających bardzo krótkich czasów ładowania, o olbrzymich konsumpcjach prądu. Ponieważ baterie TENSOR zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu przestojów w pracy, umożliwiają one pełne naładowanie baterii rozładowanej w 80% w zaledwie 4 godziny. Jest to możliwe dzięki wysokiej wydajności oraz doskonałej absorpcji energii, których efektem jest chłodniejsza bateria oraz bardzo niskie straty energii.

Marathon Classic – baterie EPzS są idealnym źródłem energii dla sprzętu załadowczo-wyładowczego. Sprawdzą się także w maszynach czyszczących, ciągnikach, podnośnikach, pojazdach elektrycznych oraz w łodziach hybrydowych i elektrycznych.

Marathon Excell – dzięki sprawdzonej technologii PzS i unikalnemu stopowi o niskiej zawartości antymonu seria Marathon Excell zaskakuje wysoką wydajnością i niewielkimi potrzebami konserwacyjnymi. Długie przerwy w uzupełnianiu wody (do 24 tygodni) redukują koszty serwisowania do minimum. Szeroka gama dostępnych ogniw sprawia, że Marathon Excell sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach.

Marathon Aqua jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zastosowań wymagających dłuższych przerw w uzupełnianiu wody. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii płyt pancernych, Marathon Aqua charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na prace serwisowe oraz niewielkimi kosztami operacyjnymi.

Marka SONNENSCHEIN to gama baterii VRLA, czyli z zaworem samoregulującym, wykonanych w technologii żelowej lub technologii AGM, jak również litowo-jonowych. Mogą być używane w wózkach widłowych, maszynach czyszczących i pojazdach elektrycznych. Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego produkty te są szczególnie polecane do zastosowań w: przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym.

Uzupełnieniem oferty są prostowniki z serii 2100 przeznaczone do wszystkich baterii ołowiowo-kwasowych Motive Power oraz akcesoria, takie jak systemy do uzupełniania wody, recyrkulacji elektrolitu i inne.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.