Bezprzewodowe przyrządy Fluke

Reklama
Reklama

Nowy system Fluke Connect do przesyłania danych pomiarowych z przyrządów diagnostycznych na smartfony i w „chmurę”, poprawia komunikację między członkami zespołu, bezpieczeństwo i wydajność pracy.

Fluke Connect to system bezprzewodowych przyrządów diagnostycznych połączonych z aplikacją na smartfony. Umożliwia technikom serwisu, elektrykom i inżynierom utrzymania ruchu rejestrowanie, przechowywanie i udostępnianie danych wszystkim osobom w zespole. Zapewnia natychmiastowy dostęp do danych i wyników pomiarów na ekranie smartfona pozwalając na przeglądanie obrazów, sprawdzanie raportów i wykrywanie trendów. Dzięki temu pomaga zespołowi wykonywać pracę szybciej i skuteczniej.

Reklama

System obejmuje ponad 20 przyrządów Fluke połączonych bezprzewodowo (za pomocą technologii Bluetooth lub WiFi) oraz aplikację Fluke Connect która służy do dodawania pomiarów i obrazów termowizyjnych do bazy danych Fluke Cloud. Dane te są wprowadzane bezpośrednio do bazy bez potrzeby ręcznego ich wpisywania. Można je przypisać do konkretnego urządzenia w celu przygotowania serwisowania i długoterminowej historii. Odczyty można udostępniać w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wideo rozmów ShareLive pozostałym osobom w zespole, znajdującym się w innym miejscu zakładu. Zlecenia razem z wynikami pomiarów można publikować za pośrednictwem aplikacji, aby osoby w zespole miały dokładny wgląd w zaistniały problem.

System obejmuje nowe oraz obecne już na rynku przyrządy, które mogą z nim współpracować po dodaniu bezprzewodowych kart SD Fluke Connect lub konektorów Fluke Connect. W skład rodziny Fluke Connect wchodzą:

  • Przyrządy diagnostyczne: bezprzewodowy multimetr Fluke Connect, moduły napięciowe i prądowe (AC i DC), moduł cęgowy oraz temperaturowy typu K.
  • Kamery termowizyjne z serii Ti400/300/200 oraz serii Ti125/110/105/100 (w tym wersje „R” do diagnostyki budowlanej) – po dodaniu bezprzewodowej karty SD Fluke Connect

 

Reklama

W najbliższym czasie do systemu dołączą multimetry cyfrowe Fluke 289 i 189, mierniki przemysłowe Fluke 789 oraz testery rezystancji izolacji Fluke 1550 i 1555. Wszystkie te przyrządy do współpracy z Fluke Connect wykorzystywać będą konektory FC umożliwiające im łączność bezprzewodową.

Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store a w Google Play Store będzie dostępna w połowie czerwca. Współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS 7 lub wyższym oraz Android 4.4.x lub wyższym.

Najważniejsze funkcje aplikacji Fluke Connect i ich zastosowanie:

  • Rozmowy wideo ShareLive. Udostępnianie pomiarów pozostałym osobom w zespole w czasie rzeczywistym.
  • Pomiary AutoRecord. Szybki zapis pomiarów i obrazów w telefonie i w chmurze.
  • Historia EquipmentLog. Automatyczne skojarzenie pomiarów z urządzeniami, aby wszystkie dane historii były w jednym, łatwo dostępnym miejscu.
  • Wykresy TrendIt. Tworzenie i wyświetlanie wykresów bezpośrednio w telefonie.
  • Pamięć masowa Fluke Cloud. Bezpieczny dostęp do zapisów w dowolnym czasie, w oparciu o najnowocześniejszy nadzór elektroniczny, wielopoziomowy system kontroli dostępu, wbudowane zapory i szyfrowane przechowanych danych.

System Fluke Connect umożliwia zbieranie i wyświetlanie na ekranie smartfona wyników pomiarów z 10 urządzeń jednocześnie. Komunikacja jest możliwa z odległości do 20 metrów (w zależności od otoczenia). Urządzenia łączą się za pomocą Bluetooth lub WiFi bezpośrednio ze sobą – nie jest wymagany dostęp do sieci bezprzewodowej. Aplikacja może być również obsługiwana na komputerach PC za pomocą przeglądarki internetowej.

 Więcej informacji na temat Fluke Connect można znaleźć pod adresem: www.flukeconnect.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama