Bill Gates angażuje się w przełomową koalicję energetyczną

PixaBay
Reklama
Reklama

Inicjatywa sektora prywatnego pod przewodnictwem Billa Gatesa podejmie współpracę z projektem sektora publicznego Mission Innovation.

Koalicja Breakthrough Energy Coalition, powstała dziś w Paryżu, jest globalną grupą prywatnych inwestorów, którzy poniosą ryzyko związane z rozpowszechnianiem innowacyjnych rozwiązań powstających w laboratoriach firm energetycznych i przyjęciem ich na rynkach.

Reklama

Grupa dokona inwestycji w firmy, które mają największe szanse na udostępnienie bezemisyjnej energetyki za rozsądną cenę. W skład koalicji Breakthrough Energy Coalition wchodzi ponad 25 inwestorów z 10 krajów. Inicjatywa powstała we współpracy z projektem Mission Innovation wspieranym przez działania ponad 15 rządów w celu podwojenia zobowiązań w zakresie badań i rozwoju energetyki prowadzących do odkrycia i opracowania rozwiązań technologicznych. Następnie inwestorzy mogą rozwinąć je w skalowalne, rynkowe rozwiązania na potrzeby przyszłego zapotrzebowania energetycznego na świecie.

Reklama

Źródło: Breakthrough Energy Coalition, informacja Centrum Prasowe PAP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama