Blok kontrolno-pomiarowy w Hucie Królewskiej

ArcellorMittal
Reklama
Reklama

W Zakładzie Huta Królewska realizowane są projekty bezpośrednio związane z dostosowaniem linii technologicznych do spełnienia wymogów norm europejskich w zakresie produkcji szyn kolejowych. Jedną z ważniejszych inwestycji jest przygotowanie stanowiska do pomiaru geometrii szyn.

Dlatego w pierwszej hali wykańczalni walcowni dużej zostanie zainstalowany blok kontrolno-pomiarowy, który będzie służyć do mierzenia dodatkowych parametrów i własności szyn kolejowych, takich jak: falistość, symetria profilu oraz badania powierzchni zewnętrznych i badania ultradźwiękami w poszukiwaniu ewentualnych wad wewnętrznych. Geneza montażu bloku kontrolno-pomiarowego wynika bezpośrednio z wymagań produkcji szyn kolejowych zgodnie z euronormą.

Reklama

Prace koncepcyjne i projektowe prowadzone są już od dłuższego czasu. Prace budowlane ruszą w połowie roku. Montaż modułów będzie odbywał się w czwartym kwartale. Pod koniec 2017 roku planowane jest oddanie instalacji do użytku.

- Naszym celem jest dostosowanie zakładu do coraz większych wymagań klientów i produkcji szyn zgodnie z aktualnymi normami - podsumowuje Piotr Tupta, dyrektor chorzowskiego zakładu. - Jedną z nich jest przygotowanie stanowiska do pomiaru geometrii szyn i wykrywania ich potencjalnych wad wewnętrznych. W tym roku zabudujemy również nową znakownicę, a nasz katalog poszerzymy o sześć nowych produktów.

Reklama

Źródło: Arcelor Mittal

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama