Cermag wybiera system ERP od Comarch

Comarch
Reklama
Reklama

System od Comarch zastąpił rozwiązanie dużego, zachodniego producenta i obecnie wpiera firmę w procesach logistycznych, handlowych oraz w Internecie. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia analizę danych oraz automatyzację rutynowych procesów w niej zachodzących. Z rozwiązania korzysta 80 pracowników w trzech oddziałach firmy. 

Po kilku latach stosowania oprogramowania sprzedażowo-księgowego oraz przeprowadzeniu analizy rynku IT w zakresie systemów ERP, zarząd Cermagu postanowił zastąpić dotychczasowe rozwiązanie. Wdrożenie nowego systemu przyniosło firmie wymierne korzyści, w tym obniżenie wydatków na obsługę oraz utrzymanie rozwiązań informatycznych.

Reklama

- Decyzja o zastosowaniu Comarch ERP XL w naszej firmie była decyzją trafną i optymalną. System wybraliśmy w oparciu o przykłady innych firm handlowych z branży, jak również bazując na opiniach naszych partnerów biznesowych. System krakowskiego producenta spełnił nasze wymagania, przejął wszystkie funkcje zachodniego systemu, a proces wdrożenia objął także dodatkowe obszary. Co ważne - kompleksowa usługa została zrealizowana na bardzo konkurencyjnych warunkach, z zachowaniem korzystnego stosunku jakości do ceny. Zaimplementowane rozwiązania informatyczne pozwalają na optymalizację wielu procesów w zakresie logistyki, sprzedaży, zakupów, czy obiegu dokumentów – mówi Jarosław Leszczyński, prezes zarządu Cermag.

Obecnie CERMAG korzysta z Comarch ERP XL na 80. stanowiskach w trzech lokalizacjach. Pracownicy w codziennych obowiązkach wykorzystują kilka modułów systemu: Handel, Zamówienia, Księgowość, Środki Trwałe, Płace i Kadry, Mobilny Magazynier i e-commerce B2B.

Dzięki wbudowanym funkcjonalnościom Comarch ERP XL oraz ich pełnej integracji pracownicy mają zagwarantowany dostęp do wszystkich informacji dotyczących stanów magazynowych oraz dostępności produktów w poszczególnych lokalizacjach firmy. Na podstawie zgromadzonych danych, moduł Business Intelligence umożliwia im raportowanie i analizowanie wyników handlowych a także opracowywanie własnych zestawień.

Reklama

Proces magazynowania jest obsługiwana przez moduł Magazyn Wysokiego Składowania, którego funkcjonalności zwiększyły wydajność pracy magazynu oraz wykorzystanie dostępnych powierzchni we wszystkich trzech lokalizacjach.

Projekt wdrożeniowy został zrealizowany przez firmę CDN Partner z Wrocławia. Cały proces trwał około trzech miesięcy.

Źródło: Comarch

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama