Columbus Energy liczy na zmiany w ustawie o OZE

Reklama
Reklama

Spółka Columbus Energy uważnie śledzi prace Ministerstwa Energii w sprawie nowelizacji ustawy o OZE. Zakłada racjonalne rozwiązania, dzięki którym już w 2016 roku chce osiągnąć kilkadziesiąt milionów złotych przychodów. W kolejnych latach planuje rosnąć w dwucyfrowym tempie. Rozważa również transfer z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.

Aktualnie zarząd spółki czeka na nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii OZE. Zakłada, że Ministerstwo Energii zakończy pracę nad dokumentem w ciągu najbliższych 2–3 miesięcy.

Reklama

Jeśli zasady wsparcia, które zaproponuje ministerstwo, będą rozsądne, to możemy się spodziewać przychodów w dziesiątkach milionów złotych już w tym roku. Przyszły rok powinien być jeszcze lepszy – informuje prezes Columbus Energy.

Spółka oczekuje nie tylko działań ze strony polskiego rządu, lecz także napływu środków unijnych. Te dwa czynniki w największym stopniu zadecydują jak wysoką rentowność uda się jej osiągnąć w najbliższych kwartałach. Dawid Zieliński dodaje, że szczegółowe prognozy wyników finansowych zostaną ogłoszone prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilkunastu tygodniu. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku spółka miała 1,8 mln zł przychodów netto. To ponad dwa razy więcej niż pozostałe segmenty Grupy Kapitałowej JR Holding, której jest częścią.

Wystarczy rozsądne rozwiązanie ze strony rządu, np. jedno z wielu, które są stosowane na całym świecie, i będziemy rosnąć w dwucyfrowym tempie. Jeżeli natomiast rozwiązania będą się przeciągać, to te dwucyfrowe wzrosty będą nas czekać dopiero w 2017 roku – wyjaśnia.

Reklama

Zarząd Columbus Energy rozważa przejście z rynku NewConnect na główny parkiet GPW prawdopodobnie na przełomie 2016 i 2017 roku. Jak tłumaczy prezes Zieliński spółka spełnia wszystkie najważniejsze warunki przeniesienia akcji, w tym wymóg minimalnej kapitalizacji. Obecnie wynosi on 48 mln zł, podczas gdy rynkowa kapitalizacja spółki kształtuje się na poziomie ponad 94 mln zł.

Będziemy chcieli, żeby tę decyzję finalnie podjęli wszyscy akcjonariusze na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Możliwe, że to będzie w najbliższych miesiącach – informuje Zieliński.

Columbus Energy nie wyklucza dodatkowej emisji akcji w przyszłości. Jak jednak zastrzega prezes zarządu, powinny istnieć ku temu szczególnie sprzyjające warunki, a decyzja musi brać pod uwagę przede wszystkim interes dotychczasowych akcjonariuszy.

Jeżeli rynek OZE będzie się rozwijał tak szybko, jak dzisiaj to możliwe, to emisja obligacji bądź inne rodzaje finansowania będą nam potrzebne, aby sprostać wymaganiom rynku – tłumaczy.

Źródło: Newseria

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama