Comarch z nową umową na rozwój systemu dla ARiMR

Comarch z nową umową na rozwój systemu dla ARiMR Pixabay

Comarch na początku grudnia podpisał z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kolejną już umowę na utrzymanie i rozwój systemów informatycznych z grupy OFSA - Oprogramowanie Funduszy Strukturalnych Agencji.

Dotyczy ona w szczególności rozwoju systemu OFSA-PROW wspierającego realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach którego składane jest tysiące wniosków i rozdysponowywane miliardy euro. Rozwój systemu jest podyktowany wymogami legislacyjnymi, procedurami i potrzebami kreowanymi na rzecz licznych działań pomocowych dla wielu gałęzi rolnictwa.

Powiązane firmy

Nowa umowa na ponad 2 lata

Umowa zawarta na 27 miesięcy objęta jest bardzo precyzyjnym i wymagającym procesem w zakresie wytwórczym oraz licznymi wymaganiami określającymi poziomy wydajności i dostępności rozbudowywanych aplikacji. Do szacowania wielkości zmian służy metoda Punktów Funkcyjnych IFPUG, która umożliwia precyzyjne wartościowanie wprowadzanych w systemie modyfikacji z jednoczesnym ustaleniem czasu jaki potrzebny jest na wprowadzenie danej zmiany. 

Koordynator projektu ze strony Comarch, Tomasz Chmielnicki podkreślił, że położono duży nacisk na jakość i sprawność wdrażanego systemu, czego wynikiem jest znikoma liczba zgłaszanych przez użytkowników błędów i wysoka niezawodność rozwiązania. 

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę