Czy to koniec elektrowni atomowej w Gąskach?

adpic
Reklama
Reklama

Wojewoda zachodniopomorski, Piotr Jania, w miniony piątek wygasił decyzję o lokalizacji budowy elektrowni jądrowej w Gąskach w gminie Mielno. Była to jedna z trzech potencjalnych lokalizacji przyszłej elektrowni jądrowej w naszym kraju.

Zgodnie z przepisami ustawy z 2011 r. (o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących) organ administracji publicznej, który wydał decyzję w pierwszej instancji, stwierdza jej wygaśnięcie, jeśli zaistnieją dwie przesłanki: dana decyzja stała się bezprzedmiotowa albo gdy leży to w interesie społecznym lub interesie strony. W tym przypadku inwestor (spółka PGE EJ1) wycofał się z pomysłu budowy elektrowni w Gąskach.

Reklama

- Dodatkowo wygaszenie decyzji o wskazaniu lokalizacji pod budowę elektrowni w Gąskach zdecydowanie leży w interesie społecznym – wyjaśnia wojewoda Piotr Jania. – Właściciele wskazanych pod inwestycję terenów i użytkownicy wieczyści nie mogli ze swoich nieruchomości w pełni korzystać, dopóki decyzja znajdowała się w obiegu prawnym.

Reklama

Zainteresowane strony mogą wnieść odwołanie od decyzji wojewody do Ministra Infrastruktury i Budownictwa – mają na to 7 dni od dnia otrzymania decyzji.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama