Denios dostarcza pierwsze bezkontaktowe centrum testów na koronawirusa

Denios
Reklama
Reklama

Coraz liczniejsze miasta i gminy w całej Europie urządzają ośrodki testów na koronawirusa w ustronnie położonych pomieszczeniach. Ludzie mogą tam, po uprzednim zgłoszeniu, poddać się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Aby umożliwić uniknięcie bezpośredniego kontaktu między personelem a pacjentem podejrzewanym o infekcję, firma Denios dostarcza pierwsze mobilne i bezkontaktowe centrum testów na koronawirusa.

Funkcjonalność dla najwyższego bezpieczeństwa

Po dezynfekcji rąk testowana osoba wchodzi przez zamykane drzwi do strefy pacjenta, oddzielonej przestrzennie ścianką działową z okienkiem śluzy i urządzeniem komunikacyjnym od strefy personelu. Przez okienko śluzy od podejrzanego pacjenta pobierany jest wymaz za pomocą szpatułki. Podciśnienie panujące w strefie pacjenta jest gwarancją, że w krótkim czasie pobierania przez okienko śluzy do strefy personelu nie przedostaną się aerozole zawierające wirusy.

Reklama

Gotowe wyposażenie wnętrza do natychmiastowego uruchomienia

Gotowe do podłączenia centrum testowe może być ustawione na równej, utwardzonej powierzchni (np. betonowej, brukowanej, smołowanej, asfaltowej) i do strefy 2 obciążenia wiatrem nie wymaga zakotwienia w podłożu. Drzwi są zamykane na klucz i mają system ustalający, który może być obsługiwany także ze strefy personelu. Rampa najazdowa pozwala na dostęp wolny od barier. Przez organizacyjną regulację dostępu można określić, czy pacjenci wchodzą do strefy pacjenta pojedynczo, czy w grupach maks. 3-osobowych z zachowaniem wymaganych odstępów bezpieczeństwa. Strefy mogą być ogrzewane niezależnie od siebie. Nawiew i wywiew (z podciśnieniem w strefie pacjenta) realizowane są przez wentylację techniczną. Powietrze odlotowe jest wyprowadzone przez dach.

Do wyposażenia podstawowego należy stół w strefie personelu, indywidualne zestawy krzeseł w obu strefach (maks. 4 krzesła), podłoga ze zgrzewanego PVC, zestaw pierwszej pomocy z płynem do płukania oczu oraz wstępnie zainstalowana umywalka (dopływ i odpływ na zewnątrz) w strefie personelu. Na życzenie dostępne są dalsze elementy wyposażenia. Wszystkie powierzchnie są wolne od spoin i łatwe do czyszczenia. Okienko śluzy jest obsługiwane ze strefy personelu i może być zamknięte na klucz. System jest podłączany przez umieszczony na zewnątrz centralny zasilacz (CEE wg IEC-60309).

Źródło: Denios

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama