Do pobrania czerwcowo-lipcowy numer MM Magazynu Przemysłowego

Mimo wakacji nasza redakcja pracuje już ciężko nad wrześniowym wydaniem MM Magazynu Przemysłowego, a tymczasem udostępniamy właśnie Czytelnikom do pobrania (w wersji PDF) czerwcowo-lipcowy numer naszego czasopisma.

Tematem przewodnim MM Magazynu Przemysłowego nr 6-7/2020 jest krajowa branża maszynowa, zwłaszcza w kontekście obecnej trudnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19. Załamanie produkcji dotknęło wiele branż, co bezpośrednio przełożyło się na kondycję producentów i dostawców maszyn wykorzystywanych w fabrykach. Jak na razie sytuacja w naszym kraju, na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, nie jest jednak najgorsza.

I choć pandemia może uderzyć w wielu producentów, to jednak równocześnie może być motorem napędowym pożądanych zmian w gospodarce i przemyśle. Obecna sytuacja sprawia bowiem, że wielu przedsiębiorców decyduje się na przyspieszenie inwestycji w systemy produkcyjne oparte na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji.

W czerwcowo-lipcowym wydaniu naszego czasopisma przedstawiamy również zestawienie wybranych firm, będących producentami i/lub dystrybutorami maszyn CNC do obróbki metali, a także przyglądamy się aktualnym trendom w tym obszarze i kierunkom zmian, w jakim będą podążać maszyny CNC.

Tematem specjalnym numeru jest natomiast Przemysł 4.0. Przyjrzeliśmy się w nim, na jakim etapie zaawansowania we wdrażaniu rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej są polskie przedsiębiorstwa produkcyjne, poruszyliśmy kwestię integracji produkcji dzięki rozwiązaniom IT oraz procesu budowy inteligentnej fabryki.

Zapraszamy do lektury!

>>Pobierz MM Magazyn Przemysłowy 6-7/2020<<

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę