Duże osiągnięcie firmy Jungheinrich w renomowanym konkursie

Jungheinrich
Reklama
Reklama

Jungheinrich może cieszyć się kolejnym międzynarodowym sukcesem. Firma zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie IFOY w kategorii „Wózek Magazynowy”. Wyróżniony został model do wysokiego składowania ETV 216i z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym.

Wręczenie tegorocznych nagród IFOY miało miejsce 26 kwietnia w Wiedniu. Spośród 15 nominowanych rozwiązań i urządzeń, 29 niezależnych jurorów wybrało zwycięzców w sześciu kategoriach. Trofeum za najbardziej innowacyjny wózek widłowy otrzymała firma Jungheinrich za model ETV 216i. 

Reklama

Zalety wózka magazynowego firmy Jungheinrich

Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że ETV 216i ma liczne zalety. Zwarta konstrukcja zapewnia większą zwrotność pojazdu. Dzięki temu operator ma znacznie większą swobodę ruchów i lepszą widoczność swojego otoczenia. To przekłada się na sprawną obsługę maszyny, co podnosi poziom bezpieczeństwa w magazynie. W porównaniu z konwencjonalnymi wózkami wysokiego składowania, ETV 216i wpływa na znaczny wzrost efektywności pracy. Wykorzystując dodatkowy przeciwciężar w wózku, Jungheinrich zdołał przesunąć środek ciężkości wózka do tyłu, zyskując większą wydajność. ETV 216i może podnieść na wysokość 9 metrów nominalny ładunek o wadze 1,6 t. – to o 230 kg więcej niż w porównywalnych modelach. Ponadto, prędkość podnoszenia z ładunkiem wzrosła aż o 23%.

Powiązane firmy

Reklama

Wyjątkowa nagroda

Wyróżnienie w imieniu firmy Jungheinrich odbierał Christian Erlach, członek zarządu Jungheinrich AG. Miał on zaszczyt przyjąć je z rąk Andreasa Scheuera, ministra transportu. - Jesteśmy pierwszym producentem w branży intralogistycznej, który konsekwentnie rozwija technologię litowo-jonową w swoich wózkach widłowych. Korzyści wynikające z zastosowania tej technologii są wykorzystywane już na etapie projektowania naszych maszyn. To sprawiło, że zintegrowaliśmy akumulator li-ion z pojazdem, czyniąc z ETV 216i najbardziej kompaktowym i wydajnym urządzeniem w swojej klasie - powiedział Christian Erlach.

Źródło: Jungheinrich

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama