Dyski lamelkowe 3M Cubitron II 967A

Reklama
Reklama

Szlifowanie przy mniejszej sile docisku, kontrola stałości szlifowania oraz specjalne ziarno ścierne Cubitron w dyskach lamelkowych 3M powodują, że narzędzia zachowują większą żywotność. Nowa technologia nie tylko zwiększa efektywność produkcji, ale także obniża koszt obróbki.

Dysk lamelkowy to produkt, który łączy w sobie właściwości tarcz szlifierskich (fleksów) z elektrokorundu i właściwości wykańczania powierzchni przez płótno ścierne. Dzięki temu zastępuje jednocześnie dwa narzędzia: tarczę szlifierską i krążki z płótna ściernego.

Reklama

Zachodzące na siebie listki płótna przytwierdzone są do sztywnego kompozytowego dysku. Listki zużywają się stopniowo podczas pracy i odsłaniają nieustannie nowy materiał ścierny z dolnych warstw. To zdecydowanie zwiększa okres użytkowania dysków w porównaniu do pojedynczych krążków z płótna ściernego. Precyzyjnie ukształtowane ziarno ścierne zaprojektowane przez 3M pozwala szlifować szybciej, powodując, że nowe dyski lamelkowe pozostają dłużej naostrzone.

W nowych dyskach lamelkowych 3M Cubitron II 967A zastosowano podkład poliestrowo-bawełniany, dzięki któremu szlifowanie jest cały czas kontrolowane. Z szybszymi tarczami szlifującymi wykonywana praca jest efektywniejsza. Bardzo ostre tarcze dysków lamelkowych eliminują potrzebę używania dysków fibrowych czy tarcz spojonych przed samym etapem wykańczania.
Dyski lamelkowe 3M Cubitron II 967A to także gwarancja uniwersalności. Nadają się zarówno do stali nierdzewnej, metali niezależnych czy stali węglowej.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama