Działanie zgrzewarki kondensatorowej

Sariv
Reklama
Reklama

Zgrzewarki kondensatorowe to specjalistyczne urządzenia, służące do szybkiego przypawania różnego rodzaju elementów. Ich zastosowanie ma wiele zalet. Dlaczego warto zainwestować w ten specjalistyczny sprzęt?

Szybkość pracy

Mocowanie kołków do podłoża to proces długi i ciężki. Tymczasem stosując zgrzewarkę kondensatorową możemy osiągnąć bardzo szybki proces zgrzewania, dzięki wyładowaniu kondensatorów. Stapiają one podstawę trzpieni, razem z powierzchnią obrabianego materiału. W efekcie w trakcie sekundy, powstaje wyjątkowo trwały zgrzew.

Reklama

Różnorodność materiałów

Co więcej, zastosowanie omawianego urządzenia daje możliwość zgrzewania różnego rodzaju materiałów. Dzieje się to za sprawą niewielkiej głębokości wtopienia. Dlatego też kondensatory nadają się do zgrzewania stali, stali nierdzewnej, miedzi, aluminium oraz mosiądzu. Dlatego urządzenia te tak chętnie używane są w pracach monterskich i metaloplastycznych.

Powiązane firmy

Reklama

Wysoka jakość zgrzewu i brak konieczności obróbki

Kolejną zaletą omawianych urządzeń jest wysoka jakość zgrzewu, który staje się spójny, trwały i wytrzymały. Wyeliminowane zostaje ryzyko zniekształceń, odbarwień i przepaleń. Czas obróbki jest wyjątkowo krótki. Jeśli zdecydujemy się na użycie tej maszyny, nie będziemy musieli dokonać także wstępnej obórki materiału, czyli wiercenia, gwintowania, nitowania lub sklejania.

Stabilność mocowania osiągnięta zostaje dzięki trzem pinom w końcówce pistoletu lub tulei pozycjonującej. Dwa przewody uziemiające zwiększają przewodność i chronią przed porażeniem prądem. Ostatnia, niemniej ważna zaleta zgrzewki kondensatorowej to precyzja zgrzewu, dzięki efektowi bezstopniowego ustawiania napięcia oraz sugerowanym parametrom dla danej średnicy elementu. Czytelne oznaczenie wartości sprawiają, że urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Ponadto takie rozwiązania techniczne umożliwiają zmianę wysokości parametru dla różnych rodzajów metali, a także dopasować ją do umiejętności spawacza.

Źródło: Sariv

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama