E.DO: People make Robotics

Comau
Reklama
Reklama

Comau wprowadza unikalny projekt robota 6-osiowego w koncepcji "zbuduj go sam" w oparciu o 100-procentową pracę open-source w zakresie hardware’u i software’u. Modułowy i kompaktowy robot eDO z funkcją IoT został zaprojektowany i opracowany przy współpracy technicznej z zespołem Altran z Włoch - jest wystarczająco prosty, by nastolatek mógł zrozumieć i wystarczająco silny, aby zadowolić wykwalifikowanego inżyniera.

Otwarty i modułowy ekosystem e.DO sprawia, iż zaawansowana robotyka może łączyć ludzi w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jako projekt open-source struktura sprzętu i oprogramowania ma na celu zachęcanie do współużytkowania i szerzenia wiedzy o aplikacji za pośrednictwem społeczności e.DO lub programowania nowych kodów bezpośrednio do samego robota. Poprzez dzielenie się aplikacjami i pomysłami, pionierzy, entuzjaści technologii, programiści i wielu innych będzie nadal przekształcać i rozwijać bazę doświadczeń e.DO.

Reklama

Podobnie jak w przypadku klocków do zabawy, zestaw konstrukcyjny e.DO jest wyposażony w szereg elementów modułowych, w tym osi przegubowych, elementów z tworzywa sztucznego, silników dwukierunkowych i chwytaka - wszystko to, co potrzebne do budowy i programowania robota 6- lub wieloosiowego. Skonfigurowany robot e.DO może wykonywać cały szereg zadań - od prostych ruchów pick&place, a nawet jako pojazd sterowany.

Dla firmy Comau, projekt e.Do stanowi konkretny przykład strategii innowacyjnej firmy, która łączy bogate doświadczenie i kompetencje globalnego lidera branży z mentalnością i podejściem do działalności start-upowej. e.DO dostarcza również informacji na temat tego, jak przemysł mógłby się rozwijać w kierunku uprzemysłowienia robotów przy niższych kosztach, niż można to osiągnąć dzisiaj.

Reklama

Wielopłaszczyznowy robot e.DO może być używany w wielu sektorach i do wielu zastosowań. Może być stosowany w szkołach, aby pomóc uczniom w zajęciach, może być używany w domu do wykonywania prostych obowiązków domowych, i może być również używany do symulacji i testowania różnorodnych aplikacji biznesowych. Dzięki sprężynowemu zespolonemu tworzywowi konstrukcyjnemu, włoskiej szkole designu i otwartej architekturze, e.DO ma moc i elastyczność, aby uruchomić praktycznie każdą aplikację, która mieści się w jego parametrach szybkości i ładunku.

Każda oś e.DO ma autonomiczne mechaniczne i elektroniczne sterowanie, które może być konfigurowane w zależności od potrzeb operatora, umożliwiając im wzajemne połączenie i komunikowanie się w sposób modułowy i niezależny. e.DO jest w pełni kompatybilny z aplikacjami innych firm, a jego otwarte środowisko programistyczne umożliwia łączenie wielu różnych interakcyjnych urządzeń. Aby na przykład utworzyć pojazd sterowany, po prostu dodaj koła do osi i połącz je bezpośrednio z platformą robota. Aby używać e.DO w biurze lub w domu, po prostu poproś robota, aby wykonał serię wymaganych zadań za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu programowania i sterowania. Wreszcie, zaawansowani użytkownicy mogą bezpośrednio poprawić wbudowany system kontroli, dodając e.Do inteligencji i elastyczności do wykonywania zaawansowanych sekwencji lub zautomatyzować procesy w świecie rzeczywistym.

Kluczowe cechy:

  • wielofunkcyjny projekt skierowany do celów biznesowych, edukacyjnych i konsumenckich
  • zestaw z 6-osiowym robotem, wyposażony w otwartą architekturę sprzętu i oprogramowania
  • modułowa, elastyczna struktura umożliwiająca indywidualną konfigurację
  • przyjazny dla użytkownika, wysoce intuicyjny interfejs programowania i kontroli
  • łatwe sterowanie z tabletu, laptopa lub komputera
  • wbudowany system kontroli Raspberry Pi
  • pakiet edukacyjny i wsparcie aplikacji
  • wspierany przez społeczność użytkowników
  • odpowiedni dla użytkowników o różnym doświadczeniu i poziomie zainteresowania
  • zgodność z normą IoT (płyta wielosensorowa rozproszona na każdej osi)

Źródło: Comau

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama