Elementy zabezpieczające Elesa+Ganter

Elementy zabezpieczające Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Elesa+Ganter oferuje proste i intuicyjne produkty, takie jak zaślepki do profili, nasadki ochronne do rur, osłony do śrub i korki zaślepiające, które są bardzo przydatne w wielu różnego typu aplikacjach. Elementy te mogą być użyte m.in. do: ochrony przed ostrymi krawędziami lub wystającymi elementami, ochrony przed kurzem, brudem lub wilgocią, zapobiegania wyciekom cieczy. Mogą także służyć jako estetyczne zakończenie np. profilu.

Przy projektowaniu standardowych elementów maszyn zawsze bierzemy pod uwagę nie tylko funkcjonalność produktów, ale też ich estetyczny wygląd. Zasada ta dotyczy także oferowanych przez nas elementów zabezpieczających – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Nasadki i zaślepki do profili z serii NIL

Nasadki i osłony ochronne wykonane są z wysokiej jakości polietylenu (PE). W szczególności zaślepki rurowe NIL z czarnego lub szarego technopolimeru, idealne są do zakrywania ostrych krawędzi profili kwadratowych, okrągłych lub prostokątnych. Poszczególne żebra wewnętrzne umożliwiają prosty i bezpieczny montaż i demontaż, nawet w przypadku profili o różnej grubości. (Rys.1)

Rys. 1 Zaślepki do profili serii NIL

Nasadki ochronne do rur z serii NCT

Nowa seria nasadek ochronnych NCT do rur jest idealna jako ochrona przed uderzeniami, a duży zakres rozmiarów pozwala na zabezpieczenie średnic od 4 mm do 114 mm (Rys. 2)

Rys. 2 Nasadki ochronne do rur NCT

Osłony na śruby i nakrętki z serii NCD

Osłony NCD na śruby i nakrętki z gwintami od M4 do M30, kolor czarny lub chromowane, wykończone na mat dla idealnego dopasowania do konstrukcji (Rys. 3).

Rys. 3 Osłony NCD

Korki gwintowane TX z czerwonego polietylenu są dostępne z płaskim pierścieniem uszczelniającym z kauczuku syntetycznego NBR (seria TX-G), który zapewnia lepsze zabezpieczenie otworu, minimalizując straty cieczy. Korki te są idealne do zbiorników na różne ciecze, a w szczególności do zbiorników z tworzywa o dużych pojemnościach i średnicach króćców przyłączeniowych (Rys. 4).

Rys. 4 Korki serii TX i TX-G

Korki serii TNX, wykonane z żółtego polietylenu są wyposażone w pierścień uszczelniający z kauczuku syntetycznego NBR. Specjalny kształt przeznaczony jest do montażu za pomocą wkrętaka. Korki te są idealne do pakowania i transportu urządzeń zawierających olej, aby zapobiec wyciekom płynów, na przykład z silników, skrzyń biegów, zespołów transferowych i przekładni. Mogą też być świetnym zabezpieczeniem przed kurzem i wilgocią, a także w aplikacjach wymagających malowania w celu zabezpieczenia gwintu. Korki są dostępne w szerokiej gamie gwintów metrycznych i calowych - od M8 do M52 i od G1/8 do G2 (Rys. 5).

Rys. 5 Korki serii TNX

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę