Expochem 2013 - największe targi przemysłu chemicznego

Reklama
Reklama

W dniach 28.02-01.03 w Katowicach, w hali Spodek odbędą się VI Międzynarodowe Targi i Konferencje Przemysłu Chemicznego EXPOCHEM 2013. Tegoroczna edycja tych targów organizowana jest pod hasłem „Integracja przemysłu chemicznego w Polsce".

Przedsięwzięcie to wspiera Patronatem Honorowym: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Skarbu Państwa, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice, Polska Izba Przemysłu Chemicznego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Urząd Patentowy RP, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Komitet Chemii Polskiej Akademii Nauk, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska.

Reklama

Forum tradycyjnie obejmuje część konferencyjną i targową. W części targowej istnieje możliwość zaprezentowania nie tylko oferty handlowej, ale też potencjalnych potrzeb w zakresie surowców, inżynierii produkcji, nowoczesnych technologii, inżynierii przemysłowej, inwestycji prośrodowiskowych, energetycznych oraz w rozbudowę innowacyjnych centrów badawczo-rozwojowych. Dyskusje na stoisku targowym mają na celu umożliwienie znalezienia platformy efektywnej kooperacji.

W części konferencyjnej omówiony zostanie proces działań na rzecz konsolidacji przemysłu chemicznego w Polsce, który stanowi istotny element w dążeniach do wzrostu udziału przemysłu chemicznego w całkowitej produkcji przemysłowej w Polsce oraz zmniejszenia deficytu handlu zagranicznego chemikaliami. Tematy wystąpień podczas konferencji dotyczyć będą zagadnień: dyrektywy o handlu emisjami, IED, akcyzy na gaz, bazy surowcowej, innowacji oraz utrzymania ruchu.

Reklama

Expochem 2013 będzie miejscem spotkań, zamkniętych i otwartych dyskusji, przedstawienia planów i wizji rozwoju liderów, co ułatwi integrację spółek chemicznych w Polsce oraz dalszy wzrost innowacyjności tej branży. Intencją organizatorów targów jest szerokie zaangażowanie przedsiębiorstw w dyskusję w celu wypracowania idei wspólnej integracji produktowej i technologicznej.

www.expochem.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama