Fanuc zaprasza na targi ITM Industry Europe 2022

Fanuc zaprasza na targi ITM Industry Europe 2022 Raven Media

Światowej klasy technologia, profesjonaliści z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji, spawalnictwa oraz obróbki metali, najnowsze modele robomaszyn i robotów przemysłowych, ciekawe aplikacje pokazowe to główne atrakcje wystawy, którą japońska firma Fanuc przygotowała z myślą o odwiedzających targi ITM Industry Europe – największe i najbardziej znaczące targi przemysłowe w tej części Europy. 

Roboty, robomaszyny i technologia CNC 

Wzorem lat poprzednich firma Fanuc Polska wraz z zaproszonymi partnerami przygotowała ciekawe stoisko ekspozycyjne (pawilon 3, stoisko 8), gdzie zaprezentuje pełne portfolio swoich produktów. Odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć roboty klasyczne, przegubowe, jak również jednostki nowej generacji, m.in. roboty współpracujące CRX – 10iA w wersji standardowej oraz w wersji /L (z przedłużanym ramieniem) w ciekawych aranżacjach procesów przemysłowych, obrabiarki do obróbki metali, systemy CNC oraz innowacyjne rozwiązania IoT wpisujące się w idee Przemysłu 4.0.

Robotyzacja produkcji – dziś, już łatwo dostępna

W ramach wystawy robotów będzie można zobaczyć 3 stanowiska zrobotyzowane. Pierwsze z nich przybliży możliwości zastosowania robota FANUC M-20iD w procesie szlifowania.

Drugie, przygotowane we współpracy z firmą ZAP-Robotyka, zaprezentuje korzyści wynikające z użytkowania systemu produkcyjnego wyposażonego w trzy roboty FANUC Arc Mate 100iD/120iD oraz dwa pozycjonery obrotowe. W ramach stanowiska bedzie można zobaczyć zrobotyzowane spawanie Fronius CMT oraz zrobotyzowane szlifowanie spoin, polerowanie powierzchni i gratowanie krawędzi z zastosowanie toolchangera. Zaprezentowane zostaną również zrobotyzowane frezowanie oraz okrawanie/gratowanie odlewu aluminiowego z wykorzystaniem jednoosiowego pozycjonera.

Trzecie stanowisko pokazowe, w myśl hasła nowa era współpracy, przedstawi atuty lekkiego robota współpracującego CRX, przygotowanego do bezpośredniej współpracy z ludźmi, w roli spawacza. 

Stanowisko pokazowe, stworzone we współpracy z firmą Robotrendy, zostanie wyposażone w znakowarkę laserową firmy Cajo, robota CRX oraz chwytak próżniowy. Zadaniem aplikacji będzie laserowe znakowanie wizytowników, chętnie używanych przez klientów. Na barkach robota, grającego główne skrzypce, spocznie odpowiedzialność za otwieranie drzwi znakowarki, pobieranie nieoznakowanych wizytowników ze ściśle określonego miejsca i wkładanie ich do lasera. W kolejnym etapie procesu robot będzie zamykał drzwi i uruchamiał proces znakowania. W końcowej fazie robot zajmie się wyjmowaniem oznakowanych produktów i odkładaniem ich na miejsce, z którego klienci będą mogli odebrać unikalne, spersonalizowane wizytowniki. 

Niezawodne obrabiarki w nowych odsłonach

Ciekawe aplikacje będzie można zobaczyć również w sekcji obrabiarek, gdzie firma przybliży swoje flagowe produkty, udoskonalane już od ponad 40 lat. 
W sekcji robomaszyn będzie można przyjrzeć się najnowszej wersji centrum frezarskiego Robodrill DiB Plus i obejrzeć prezentację obrabiarki Robodrill w wersji Advanced (obróbka w 5-osiach), z wykorzystaniem stołu Heaberle. Warto wspomnieć, że robot FANUC CRX-10iA/L obsługujący maszynę D21MiB5 zostanie zainstalowany na specjalnie zaprojektowanym stole od firmy Cobot Planet. 

Aplikacją wartą szczególnego polecenia jest system produkcyjny stworzony we współpracy z firmą ZMK Automation. W jego ramach zaplanowano zrobotyzowane frezowanie personalizowanych podkładek z imionami i nazwiskami klientów. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego upominku po podejściu do stanowiska będą mogły zobaczyć (na ekranie HMI 22”) zaproszenie do wrzucenia wizytówki w celu uruchomienia procesu. W kolejnym kroku system wizyjny zainstalowany na stanowisku rozpozna i pobierze dane z wizytówki i rozpocznie przygotowania do procesu produkcji osobistej podkładki. Robot pobierze podciśnieniowo przygotówkę z magazynu i położy na specjalnie do tego wykonanym stoliku. W dalszym etapie rozpocznie proces frezowania spersonalizowanej podkładki.

Prezentowane aplikacje udowodnią, że praca maszyn marki Fanuc zapewnia wysoką wydajność procesów obróbki, możliwość znacznego skrócenia cyklu produkcyjnego i zanotowania związanych z tym oszczędności, a także możliwość uwolnienia pracowników, dotychczas obsługujących maszynę i skierowania ich do realizacji innych, bardziej istotnych z punktu widzenia produkcji zadań. 

Inżynierowie firmy Fanuc Polska przygotowali także pokazową aplikację przecinarki drutowej Robocut serii α-C600iC, przeprojektowanej pod względem budowy korpusu. Maszyna gwarantuje ograniczenie ryzyka odkształceń, znacznie wyższą stabilność i mniejsze zapotrzebowanie na powierzchnię hali. Niezawodne rozwiązanie stworzone z priorytetem uzyskania wyższej jakości i dokładności cięcia, a także zwiększonej niezawodności maszyny.

Rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Elementem wieńczącym wystawę firmy Fanuc będą nowe rozwiązania CNC (FS 0i-TF Plus oraz FS 0i-MF), a także pakiety oprogramowania (MT Linki, ZDT) umożliwiające zdalne zarządzanie produkcją, gromadzenie danych z warstwy produkcyjnej, monitorowanie stanu maszyn produkcyjnych oraz prowadzenie diagnostyki predykcyjnej.

Źródło: Fanuc

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę