Fastener Poland – święto branży elementów złącznych za nami

Fastener Poland – święto branży elementów złącznych za nami Targi w Krakowie

Dwa dni branżowych spotkań, tysiące rozmów, goście z kilkudziesięciu krajów, ekspercka konferencja, nowości i premiery. Tak w skrócie wyglądała 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener Poland. Wystawcy i zwiedzający wychodząc z Expo Kraków po zakończeniu targów, wypowiadali się o nich bardzo pozytywnie. Zwracali uwagę przede wszystkim na konkretne i merytoryczne rozmowy oraz wysoki potencjał biznesowy Targów Fastener Poland.

Jeszcze zanim do Expo Kraków przybyli pierwsi klienci wiadomo było, że tegoroczna edycja Targów Fastener Poland będzie udana i to pod wieloma względami. Swoją ofertę zaprezentowało 150 producentów i dystrybutorów z 15 krajów, w tym 77% stanowili wystawcy z zagranicy. Jeszcze ciekawiej przedstawiają się statystyki dotyczące zwiedzających. Z 3258 osób, które odwiedziły targi, 45% stanowiły osoby z zagranicy, z 42 krajów. Najwięcej odwiedzających przybyło na targi z Włoch, Czech i Ukrainy, ale nie brakowało też gości z tak odległych krajów jak Indie, Tajwan, Brazylia czy Chiny. Międzynarodową, biznesową atmosferę, widać było w Expo Kraków na każdym kroku.

Nowością tegorocznej edycji targów była strefa elementów złącznych dla sektora energetyki, elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii. Polska należy do pierwszej dziesiątki krajów świata jeśli chodzi o wielkość rynku fotowoltaiki, a w Europie zajmujemy trzecie miejsce po Niemczech i Hiszpanii. Branża notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i dynamicznie się rozwija, toteż popyt na specjalistyczne komponenty stale rośnie. To właśnie one, innowacyjne i spełniające najwyższe jakościowe normy, były prezentowane w strefie dedykowanej energetyce.

Targi w Krakowie

Potwierdzeniem wysokiego poziomu biznesowych spotkań oraz potencjału, jaki Targi Fastener Poland wnoszą w rozwój branży elementów złącznych, są opinie naszych wystawców. Pan Tomasz Karwowski, dyrektor handlowy firmy Dromet docenia przede wszystkim możliwość spotkania wielu nowych klientów. 

Naszym głównym celem jest spotkanie nowych klientów - klientów spoza naszego kraju. Każdego roku udaje nam się osiągnąć ten cel. Jestem z tego bardzo  zadowolony. Wśród zagranicznych klientów, którzy w tym roku odwiedzili nasze stoisko byli również ci,  z którymi wcześniej nie mieliśmy kontaktu – mówi Tomasz Karwowski.

– Targi Fastener Poland nie są tak duże, jak inne wydarzenia na świecie, ale za to są bardzo specjalistyczne, co sprawia, że mam czas, aby porozmawiać z każdym klientem. Mogę poświęcić mu kilkanaście minut na rozmowę i omówić szczegółowo wszystkie interesujące go kwestie. To dla nas bardzo ważne – zauważa Andrea Villa wiceprezes Zarządu Eurofix Italia 

Targi w Krakowie

Nieodzownym elementem Targów Fastener Poland jest branżowa konferencja. Każdego roku poruszane są podczas niej tematy najbardziej aktualne dla branży. Tym razem motywem przewodnim były ekologia i ekonomia w branży elementów złącznych oraz wyzwania i szanse, jakie za sobą pociągają. Najczęściej dyskutowaną kwestią było cło węglowe. Nowe regulacje i związane z ich wprowadzeniem zmiany są dla przedsiębiorców importujących produkty spoza Unii Europejskiej kolejnym wyzwaniem. Są one elementem szeroko pojętej zielonej rewolucji, której świadkami wszyscy jesteśmy, a której efektem są nie tylko wyzwania, ale również szanse, pojawiające się przed przedsiębiorcami. Rozwój ekologicznego i ekonomicznego budownictwa oraz odnawialnych źródeł energii wymaga dostępu do spełniających najwyższe normy jakościowe elementów złącznych. Rynek odpowiada na te potrzeby projektując i dostarczając najlepsze rozwiązania o wzmocnionej odporności na trudne warunki, w jakich użytkowane są te systemy. Wszystkie te problemy były omówiane przez cenionych ekspertów, a konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców.

Kolejna edycja jedynych w tej części Europy targów elementów złącznych i technik łączenia już za rok.

Źródło: Targi w Krakowie

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 11–12/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę